Komornicki: Dwa światy

Rozmowa z Ryszardem Komornickim, trenerem Górnika, po meczu ze Spartą Praga.
» Chciał pan, by bramkarze mieli sporo pracy i mieli.
- To prawda... Nulle aż za dużo, ale zdał egzamin. Wysoki, pewny, nie popełnił błędu przy żadnym trafieniu. Bez niego mogło być jeszcze gorzej. Chciałbym, by u nas bronił. Sławik grał po przerwie, gorzej radził sobie z górnymi piłkami, ale jeżeli byłoby to możliwe, też nie chciałbym się go pozbywać. Prezes powie, czy Górnika stać na obu bramkarzy. 

» Cztery gole straciliście w niespełna 20 minut.
- Prawda jest taka, że w pierwszej połowie nie mieliśmy nić do powiedzenia. Sparta grała takim pressingiem, że mieliśmy problem, by wymienić dwa podania. Nie wiem czy w polskiej lidze ktoś potrafi grać tak agresywnie. Mają od nas dużo lepszych piłkarzy, są tydzień przed ligą, cały czas trenują na trawie, regularnie grają sparingi w dobrych warunkach. Nasi piłkarze często pierwszy raz od dwóch miesięcy wybiegli na trawę. To nie jest usprawiedliwianie wysokiej porażki, ale spodziewałem się, że tak to może wyglądać. W środę Odra Opole, w sobotę Sparta Praga... Dwa światy.

» Coś pozytywnego?
- Sam fakt, że zagraliśmy mecz na trawie! To martwi mnie najbardziej. Cała liga gra regularnie na dobrych boiskach, a my najwyżej na sztucznej nawierzchni z drużynami niższych lig. Już wolę taki mecz i takiego rywala niż wygranie 1:0 z Siemianowiczanką. Przynajmniej wiemy na czym stoimy.

» Nulle, Matić... Będzie ktoś jeszcze?
- Dwóch byłych graczy Polonii Warszawa. Chce ich zobaczyć na boisku. Matić to typowy środkowy obrońca. W Pradze nie grał na swojej pozycji z racji absencji Juszkiewcza. Znam go i wiem co potrafi. Powinien być wzmocnieniem.

» Pamięta pan taki mecz Meksyk - Polska sprzed dwudziestu lat?
- Pamiętam. Graliśmy zaraz po przylocie do Ameryki i było... 5:0 dla rywala. Nie graliśmy, a spaliśmy na boisku. Jakaś analogia jest, choć tutaj nikomu nie można odmówić ambicji. To jednak za mało. Jak mówiłem, zobaczyliśmy inny piłkarski świat. Boisko, obiekt... A wszystko tak blisko Polski. Marzy mi się, by coś podobnego było w Zabrzu za pięć lat.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]