Najważniejszy sprawdzian

Dziś o 19:00 Górnik rozegra jedyny mecz sparingowy podczas kończącego się w środę zgrupowania na Majorce. Ich rywalem będzie hiszpański trzecioligowiec, Poblense. Trener Ryszard Komornicki podał skład, w jakim dziś wybiegnie na boisko jego zespół.
I nie ukrywa, że jest to jedenastka zbliżona do optymalnej jaką dysponuje. - Zaczniemy od Nulle w bramce, a oprócz niego na boisku wybiegną Wiśniewski, Prokop, Matić i Magiera w obronie, Seweryn, Bukalski, Juszkiewicz i Bukowiec w drugiej linii, przed nimi Stoimenow i w ataku Kleber: I będę chciał, by ten skład przebywał na boisku nawet 70 minut. Zmian dokonamy tylko w ostateczności i końcówce meczu - zdradza Komornicki. - To dla mnie ważniejszy mecz niż piątkowe spotkanie ze Śląskiem, które rozegramy już w Polce. Niestety, w najlepszym wypadku na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Stadionie Śląskim.
Deklaracja Komornickiego pokazuje, że aż pięciu sprowadzonych do Zabrza piłkarzy w trakcie zimowej przerwy, może realnie myśleć o grze w wyjściowej jedenastce Górnika. - Niczego nie przesadzam. Nie jest tak, że po tej jedenastce jest przepaść. Nadal szukam napastnika, nie mamy lewonożnego pomocnika. Górnik ma czternastu-piętnastu piłkarzy, którzy mogą grać w lidze. Coś musimy jednak zmieniać. Pamiętajmy, że ten zespół na dziesięć ostatnich spotkań w lidzie jesienią przegrał - o ile pamiętam - osiem i grał bardzo defensywny futbol.