Piłkarze Górnika mają zakaz wymieniania się z rywalami koszulkami

Piłkarze Górnika Zabrze do dyspozycji mają na razie tylko jeden komplet strojów: biało-czerwonych - pisze dzisiejszy "Super Express".
Prezes Górnika Jerzy Frenkiel robi, co może. Ale skoro w klubowej kasie nie ma nawet złotówki, to niewiele jest w stanie zdziałać.
- Zamówiliśmy jeszcze jeden komplet, niebieski - mówi. - Powinniśmy go dostać. Mam taką nadzieję.
Gdyby jednak nowe stroje nie dotarły przed pierwszym wiosennym meczem z Cracovią z pomocą Górnikowi przyjdzie być może krakowski klub. Trener Albin Mikulski uśmiecha się: - Gdyby zabrzanie niczego innego nie mieli, to nasze tradycyjne pasy zamienimy na jednolity niebieski kolor - mówi. - Ale wolelibyśmy grać w naszych ulubionych.
Prawdziwy zgryz mają sami zawodnicy z Zabrza. Nie dość, że w klubie o wypłatach w terminie mogą tylko pomarzyć, to jeszcze swoich strojów muszą pilnować jak oka w głowie.
- Mamy zakaz wymieniania się po meczach koszulkami. Gdyby piłkarz innej drużyny chciał dostać od nas nasz trykot, mamy stanowczo odmówić - mówi jeden z zawodników Górnika. - Powiedziano nam, że musimy ich pilnować, dbać i nikomu nie dawać. Ani zawodnikom, ani kibicom. Taki jest rozkaz i musimy go słuchać! Trochę głupio, ale co zrobić. Skoro mamy jeden albo dwa komplety!
Prawdziwy dramat dopiero przed Górnikiem, który nie wpłacił kolejnej raty do spółki Ekstraklasa SA. Kwota ok. 40 tys. złotych - o takich pieniądzach prezes Frenkiel może pomarzyć.
- Na razie ta sprawa została załatwiona - mówi prezes. - Nie ma o czym mówić. Lekko nie mamy.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]