Więźniowie pomagają Górnikowi

Początek rundy wiosennej za pasem, a boiska naszych drużyn na razie nie nadają się do użytku. W Zabrzu odśnieżanie zasypanej murawy ruszyło pełną parą, głównie dzięki... więźniom z zabrzańskiego zakładu karnego.
Współpraca MOSIR-u Zabrze, właściciela stadionu, i ZK trwa już blisko półtora roku. - Więźniowie pracują u nas przez cały rok i to nie tylko na stadionie Górnika, ale także na innych obiektach sportowych. Co ciekawe, nie potrzebują nawet specjalnej eskorty. Pilnują ich pracownicy MOSIR-u, którzy są po przeszkoleniu w zakładzie karnym - mówi Stanisław Biela (64 l.), kierownik stadionu. Aby stadion był gotowy do rozegrania spotkań, więźniowie będą musieli odśnieżyć płytę główna i widownię stadionu przy ulicy Roosevelta. - Jak trzeba będzie, to przyjdę nawet w sobotę. Oby tylko nam pogoda nie przeszkodziła - dodaje Biela.

źródło: Fakt
nadesłał: puszekRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]