Komornicki: Chcemy dobrze zacząć ligę

Piłkarze Cracovii i Górnika Zabrze jako pierwsi rozegrają dziś mecz wiosennej rundy rozgrywek Orange Ekstraklasy. Oba kluby co nieco łączy - na przykład zmiany na fotelu trenera - ale więcej dzieli. Wystarczy zresztą rzucić okiem na tabelę...
- Rzeczywiście, walczymy o różne cele, ale determinację będziemy mieć co najmniej taką samą. Chcemy dobrze zacząć ligę, w ostatecznym rozrachunku każdy punkt może być bezcenny - zapewnia trener zabrzan Ryszard Komornicki. 

Mecz w Krakowie będzie dla tego szkoleniowca debiutem w polskiej lidze.

- Tremy chyba nie odczuwam, raczej ciekawość. Dawno nie miałem przecież kontaktu z polską ligą. Siłą rzeczy, do góry skacze mi też adrenalina, ale przecież po to się żyje, by mierzyć się z wyzwaniami - mówi Komornicki.

W podobnej sytuacji znajdzie się dziś spora część jego zespołu: szansę debiutu otrzymają prawdopodobnie Carsten Nulle, Dawid Bartos, Mateusz Bukowiec, Stipe Matić i Kleber.

- Pierwszy występ zawsze jest niewiadomą, ale na treningach pokazywali, że rozumieją się już coraz lepiej. Nie zamierzam jednak zdradzić, jaki będzie skład wyjściowy - mówi trener Górnika.

Szkoleniowiec "Pasów", Albin Mikulski, ma swoje spore problemy. Największym jest zestawienie linii obrony.

- Sytuację skomplikował poważny uraz oka, jakiego doznał na wtorkowym treningu Krzysztof Radwański. W ten sposób dołączył do kontuzjowanych Tomasza Wacka, Marka Bastera i Arkadiusza Barana. Pod znakiem zapytania stoi też występ bramkarza Marcina Cabaja, który ciągle narzeka na naciągnięty mięsień czworogłowy uda - wyliczył opiekun Cracovii.

Komornicki przyjmuje te wieści z dystansem.

- Na całym świecie trenerzy poprzez media prowadzą własną politykę, często dzięki nim chcą wprowadzić rywali w błąd, zastosować zasłonę dymną. Wszystko i tak zweryfikuje boisko, nie mam więc zamiaru analizować tekstów w gazetach - oświadczył trener Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]