Potrzeba cudotwórcy

Ryszard KomornickiRyszard Komornicki, trener Górnika Zabrze, ma już dość przedłużającej się przerwy w występach jego zespołu. Tym bardziej, że sobotnie warunki pozwoliłyby na rozegranie meczu z Pogonią.
- Trzeba być Davidem Copperfieldem, czyli wielkim cudotwórcą, żeby utrzymywać drużynę w dobrej formie przez cztery tygodnie, podczas których ani razu nie gra się w meczu o punkty. Nie wiem, czy ktoś nam robi pod górkę, czy jest to przypadek, ale wiem jedno: właściwie nie mogę brać odpowiedzialności za grę zespołu w najbliższym spotkaniu z Polonią. Wygraliśmy z Cracovią, ale teraz dyspozycja moich zawodników to jedna wielka tajemnica, bo nie mieliśmy możliwości, żeby ją zweryfikować - oświadczył szkoleniowiec. - Niech pan powie w Anglii albo w Niemczech: nie gracie w lidze cztery tygodnie, bo w całym kraju jest śnieg na boiskach. Odpowiedź będzie krótka: to trzeba zmienić albo ligę, albo boiska, albo kraj - dodał ze złością w głosie.
Komornicki jest też zaangażowany w rozmowy z potencjalnymi inwestorami.
- Nie powiem, czy to firma, czy tylko grupa ludzi, ale mogę ujawnić, że chodzi o osoby powiązane z zabrzańskim środowiskiem. Po prostu nadszedł czas, żeby pokazać, że to miasto chce mieć piłkę, bo klub nie jest ani dla Komornickiego, ani dla prezesa, ani nawet dla piłkarzy, on jest, a przynajmniej powinien być, dla całego Zabrza. Mamy wizję przyszłości, pojawia się szansa - ujawnił trener Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online