Dźwigała pewny zwycięstwa Polonii

Numer na koszulce z rundy jesiennej (36) jest już nieaktualny, bo w środę skończył 37 lat. W najbliższej kolejce ekstraklasy "Czarne koszule", którym kapitanuje, podejmą zabrzańskiego Górnika. Będzie to bój bez sentymentów, mimo że Dariusz Dźwigała w swej karierze rozegrał przy Roosevelta w sumie trzy sezony. Bilans: 72 występy, sześć bramek.
» Jak zapamiętał pan okres gry na Śląsku?
- Zabrze wspominam bardzo sympatycznie, ale już o pobycie w Katowicach chciałbym jak najszybciej zapomnieć. 
» W ekstraklasie debiutował pan w 1993 roku. Która potyczka Polonii z zabrzańskim Górnikiem szczególnie utkwiła panu w pamięci?
- Na pewno ta z zeszłego sezonu. W przedostatniej kolejce na stadionie przy Roosevelta uderzeniem z wolnego zdobyłem bramkę na 1:0. Ten gol zapewnił nam utrzymanie w ekstraklasie.
» A co przemawia za tym, że w sobotę punkty zostaną tym razem przy Konwiktorskiej?
- Wiara i nadzieja - akurat tych cnót nam nie brakuje. Wprawdzie Górnik wygrał na wyjeździe z Cracovią, ale w tamtym meczu to krakowianie byli bliżsi zwycięstwa. W sobotę będziemy na tyle zdesperowani, że po prostu przeoramy boisko!
» Ale przecież w tym sezonie przed własną publicznością wygraliście tylko raz, podczas gdy zabrzanie na wyjazdach triumfowali już dwukrotnie...
- Proponuję za bardzo nie przywiązywać się do tej statystyki, bo w najbliższy weekend ulegnie aktualizacji. Na korzyść gospodarzy...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]