Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - Szkoda tej porażki. Przez pierwsze 30 minut wszystko było pod kontrolą. Mieliśmy kilka sytuacji, strzałów i udanych akcji. W pierwszej połowie było to w miarę wyrównany mecz. Po 15-20 minutach drugiej polowy przewaga gospodarzy była coraz większa, z tym, że bramkowe sytuacje Wisła miała właściwie w końcówce spotkania. Nasz problem polegał na tym, że z uwagi na kontuzję nie miałem na ławce żadnego defensywnego zawodnika, którego mógłbym wpuścić na boisko. Nie pozwoliło to nam na ustabilizowanie obrony. Bramka dla gospodarzy jest odzwierciedleniem naszej sytuacji w tabeli. Jak się jest na dole to się trafi takie bramki. Wynik jest na pewno zasłużony z tym, że przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o remis.

Bogdan Pisz (II trener Wisły): - Zdawaliśmy sobie sprawę jak będzie wyglądała taktyka Górnika na ten mecz. Rywal był po trzech kolejnych porażkach i wiadomo było, że zagra defensywnie. Bronili się dużą ilością zawodników stąd ciężko było o ładne składne akcje. Bronili się konsekwentnie, choć z upływem czasu osiągaliśmy coraz większą przewagę, która w ostatnich 20 minutach był już przygniatająca. Pocieszające jest tylko to, że nasi zawodnicy nie stracili głowy i grali do ostatniej minuty. Opłaciło się dlatego jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa. Po zwycięstwie 5:1 z Lechem mieliśmy obawy czy nie będzie problemów z mobilizacją zespołu. Niektórzy zawodnicy zagrali już jednak nieco inaczej niż we wtorek stąd była mała męka.

źródło: wisla.plock.pl