Super Express: Spadnie tylko jeden

Koniec sezonu się zbliża i kluby z dołu tabeli coraz bardziej nerwowo odliczają, ile to punktów muszą jeszcze zgromadzić, żeby znaleźć się nad przysłowiową kreską. Tylko gdzie będzie ta kreska? Bo przecież po fuzji Lecha z Amicą zwolni się jedno miejsce...
Upiecze się jednemu spadkowiczowi czy też awansuje więcej zespołów? Nawet działacze, trenerzy i piłkarze wydają się mało zorientowani.  

- Szczerze powiem, że nie wiem, jak ten problem zostanie rozwiązany. Ale się dowiem, proszę o telefon za 15 minut - usłyszeliśmy od wyraźnie zaskoczonego naszym pytaniem Filipa Metnera z Biura Prasowego Spółki Ekstraklasa.

Po obiecanym kwadransie pan Filip wiedział już co i jak.

- Okazało się, że sprawa została unormowana jeszcze przez PZPN 3 lata temu, kiedy weszły w życie przepisy licencyjne - tłumaczy Metner. - Jeżeli jakiś zespół nie wystąpi przed sezonem o przyznanie mu licencji, a tak będzie po fuzji, to zostaje przesunięty na 16. miejsce. Więc po prostu spadną nie dwa, ale jeden zespół, a przedostatni zagra w barażach.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]