Górnik oczekuje pomocy od władz miejsckich

Podczas poniedziałkowego zebrania akcjonariuszy Górnika Zabrze SSA przyjęta została uchwała będąca zaproszeniem dla władz miejskich do udziału w podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o półtora miliona złotych.
Radni zapoznają się z tą propozycją prawdopodobnie w środę, a na najbliższej sesji, 15 maja, będą mogli ewentualnie głosować w tej sprawie. Także w poniedziałek udziałowcy zezwolili zarządowi klubu na kolejne podwyższenie w przyszłości kapitału o 10 mln złotych. 
Górnik walczy o utrzymanie w lidze, ale też znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Kapitał spółki to nieco ponad 1 milion złotych. 87 proc. udziałów należy do firmy, która jest w upadłości. Nie powiodły się dwa przetargi na ten pakiet (pierwszy przy cenie 4,1 mln złotych, drugi - 3,5 mln). Na koniec 2005 roku klub miał zadłużenie w wysokości ponad 7 mln złotych.
Jeśli samorząd obejmie nowe akcje zostanie głównym udziałowcem Górnika, a uzyskane z tej transakcji pieniądze trafią do kasy klubu.
"Udziałowcy zrobili wszystko co możliwe w tej sytuacji, aby stworzyć szansę wyprowadzenia klubu na prostą. Zarząd spółki uzyskał zgodę na kolejne podwyższenie kapitału dla uproszczenia procedury. Aby nie trzeba było zwoływać kolejnego zebrania akcjonariuszy" - wyjaśnił przewodniczący rady nadzorczej Górnika Tomasz Młynarczyk.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]