Stadion Górnika stadionem kolejki

Kibice wraz z nadejściem prawdziwie wiosennej pogody coraz liczniej odwiedzają stadiony Orange Ekstraklasy. Miłą niespodzianką odnotowaną w 26. kolejce rozgrywek był rekord frekwencji w Zabrzu. Na mecz walczącego o utrzymanie Górnika przyszło tam ponad 16 tysięcy widzów.
Z pewnością niska cena biletu - 5 PLN była głównym czynnikiem, który zachęcił śląskich kibiców do przyjścia na stadion przy Roosevelta. Podobnie liczna grupa fanów piłki nożnej przybyła na stadiony w Kielcach (ponad 15 tysięcy) i Warszawie (ponad 12 tysięcy). 
Co ważne kibice oprócz żywiołowego dopingu również zaprezentowali na w/w obiektach efektowne oprawy stadionowe. Na nowym stadionie w Kielcach swoje oprawy w barwach klubowych zaprezentowali zarówno fani gospodarzy - Kolportera Korony Kielce jak i gości - Wisły Kraków. Mimo ich efektowności na miano "Oprawy kolejki" za swoją aktywność stadionową zasłużyli kibice Górnika Zabrze.
Zaprezentowali oni tuż przed meczem flagi z wymalowanym w barwach klubowych napisem: "One Club, One Love". O kulisach powstania zwycięskiej oprawy opowiedział nam jeden z członków Stowarzyszenia Klubu Sympatyków Górnika Zabrze:
"Tak naprawdę najpiękniejszą oprawą na stadionie Górnika byli sami kibice w ilości 16 tysięcy. Odnotowaliśmy dzięki naszej wielkiej akcji plakatowej w Zabrzu i okolicach ewenement w skali kraju. Co do samego transparentu to odzwierciedla on nasz stosunek do klubu. Powstał on z materiału o wymiarach 50 m x 8 m. Zrobiliśmy go sami od deski do deski w ciągu trzech dni. Cieszymy się, że zostaliśmy wyróżnieni w akcji Orange Fair Play. Poza tym szczerze wierzymy w to, że uda nam się utrzymać w lidze".

źródło: Orange Fair PlayRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]