Zasady spadku i awansu w sezonie 2005/2006

Stowarzyszenie Kibiców Górnika Zabrze wystosowało do dyrektora Departamentu Rozgrywek PZPN Marcina Stefańskiego pismo z prośbą o wyjaśnienie zasad awansów i spadków z Esktraklasy w sezonie 2005/2006. 
"Sprawa jest banalna i już została wielokrotnie podana. Sprawa Lecha i Amiki: jeśli jeden z tych podmiotów nie otrzyma licencji to będzie sklasyfikowany na 16 miejscu i spada z ligi. Wtedy – w/g stanu na dziś i przy założeniu, ze problem dotyczy tylko Lecha a nie np. Polonii - Polonia jest 15, Arka 14 itd. Decydującym czynnikiem jest brak licencji, natomiast przyczyny jej nie przyznania (długi, likwidacja, nie złożenie dokumentów itd.) są de facto bez znaczenia.
Co do problemu Górnika i pogłosek o spisku pro-polonijnym. Prawda jest taka: jeśli Górnik dojdzie do porozumienia z ZUSem i US oraz ułoży sprawy z wierzycielami (chyba najważniejszy jest problem Gwarka), z których będzie wynikać, iż spłata następuje według ustalonego harmonogramu lub została przełożona poza sezon 2006/2007 to nikt nie będzie stwarzał kłopotów z licencją. Przypominam, iż decydującą sprawą w licencjach nie jest wysokość długu (np. inne możliwości spłaty zadłużenia ma Real, BVB a inne Polski klub), ale realizowanie spłat zgodnie z harmonogramem i przepisami UEFA. Licencje mają być przyznawane około połowy maja, ale przed zakończeniem ligi. Do tego czasu, aby spać spokojnie, Górnik musi być w posiadaniu porozumienia z ZUS i US, inaczej będzie nerwówka licencyjna. Posiedzenie Rady Miasta powinno odbyć się wcześniej niż przed planowanym terminem 15 maja."

Pozdrawiam
Marcin Stefański

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]