To nagonka!

Wisła Kraków, Legia Warszawa, Górnik Łęczna... To najbliżsi rywale zabrzan w lidze. Panują opinie, że Górnik w tym sezonie nie zdobędzie już punktu. Co to może oznaczać? Jeżeli Polonia wygra wszystko do końca, zespół z Roosevelta skończy ligę na ostatnim meczu. Jeżeli nie, to będzie grał - w najlepszym wypadku - w barażach. W najlepszym, bowiem Górnik może mieć ogromny problem z uzyskaniem licencji. - Żaden proces licencyjny jeszcze się nie zakończył 15 maja ważne decyzje dla przyszłości klubu podejmuje gmina. Jeżeli przejmie akcję, wówczas na pewno dogadamy się z Urzędem Skarbowym i ZUS-em, a po ewentualnym odwołaniu mamy czas do końca maja - klaruje trener Marek Motyka. - Tymczasem czytam, że karty już są rozdane. To jakaś nagonka, która na pewno nie pomaga w koncentracji przed meczem. A stawka jest wielka. Mój cel. Dwa punkty w trzech spotkaniach, albo wygrana w Łęcznej. Jeżeli utrzymamy się sportowo, to nie wierzę, by taki klub, z takimi tradycjami i 16 tysiącami ludzi na trybunach, ktoś "spuścił" z ligi przy zielonym stoliku - dodaje Motyka.
Kalendarz jest o tyle trudny, że zabrzanie mogą zagrać z najlepszymi drużynami w Polsce najlepiej, jak potrafią, a i tak zdobycz punktowa jest mało realna. - Zgoda, ale przecież nie powiem chłopakom, że jeden mecz jest mniej ważny, a drugi bardziej. Każdy traktujemy, jak "o życie" - mówi Motyka, który jako trener radził sobie z Wisłą więcej niż przyzwoicie. Prowadząc bardzo przeciętną Szczakowiankę, dwa razy z Wisłą zremisował. Jesienią, debiutując na ławce Górnika minimalnie przegrał 0:1. Górnik na pewno nie zagra dziś krajowym składem, jak w wygranym meczu z Arką (2:0). Na boisko wejdą Sitpe Matić i Iwajło Stoimenow. - Czy tak samo zagramy z Wisłą i Legią? Nie, ustawienie na Legię będzie bardziej ofensywne - zdradza Motyka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]