Dodatkowe kilometry

Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika Zabrze
» Przez 60 minut pana zespół grał nieźle. Czego zabrakło, by ten mecz zakończył się remisem?
Marek Motyka: Po prostu gratuluję Wiśle konsekwencji w dążeniu do zwycięstwa. W pierwszej połowie staraliśmy się przeszkadzać rywalowi na ile to możliwe. W drugiej połowie, po stałym fragmencie gry dla nas, poszła kontra, przeciwnik wykorzystał sytuację i już wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno. 

» Wierzył pan w odrobienie strat?
- Siła ofensywna Górnika jest znacznie mniejsza niż Wisły, powiedziałbym nawet, że na jej tle mizerna. Mieliśmy też problemy kadrowe, w dodatku szybko stracony drugi gol definitywnie rozstrzygnął sprawę.

» Wisła nie wypadła jednak olśniewająco.
- Dopiero po objęciu prowadzenia uwidoczniła się jej cała przewaga. Operowała piłką tak, że my musieliśmy pobiegać parę kilometrów więcej niż zwykle. Wyjeżdżamy z zerowym kontem punktowym, teraz trzeba szukać punktów w ostatnich dwóch meczach.

» Pierwszy z nich już w środę z Legią. Poprzeczka znów poszybuje wysoko?
- Nawet bardzo wysoko. Ależ chciałbym urwać jej punkty, bo my poprawilibyśmy swoją sytuację, a losy tytułu rozstrzygałyby się dzięki nam dopiero w ostatniej kolejce. Na razie martwi mnie kontuzja Jacka Wiśniewskiego i przymusowe pauzy za kartki Błażeja Radlera i Dawida Bartosa.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]