PZPN wyjaśnia

W związku z licznymi zapytaniami kibiców i nieścisłymi lub nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach w sprawie zasad awansu i spadku z Orange Ekstraklasy oraz procedury licencyjnej, Polski Związek Piłki Nożnej uprzejmie informuje, iż zgodnie z Regulaminem Rozgrywek przyjętym 18 lipca 2005 roku przez Prezydium Zarządu PZPN do II ligi spadają bezpośrednio dwa ostatnie zespoły, a drużyna z miejsca 14. rozegra baraż z trzecim zespołem II ligi. Wbrew pojawiającym się sugestiom, PZPN nie planuje żadnych modyfikacji w zasadach awansu i spadku oraz systemie rozgrywek.

Zgodnie z procedurą licencyjną w najwyższej klasie rozgrywkowej mogą występować jedynie zespoły, które spełniają zunifikowane dla wszystkich federacji europejskich wymogi licencyjne. Stosowna procedura prowadzona jest według zasad ustalonych przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA). Pierwsze decyzje zostaną podjęte w piątek 12 maja. Kluby, wobec których Komisja Licencyjna będzie miała zastrzeżenia, zostaną poproszone o uzupełnienie w ciągu kilku dni dokumentacji. W przypadku negatywnej decyzji Komisji Licencyjnej istnieje możliwość odwołania do Komisji Odwoławczej ds. Licencji w terminie pięciu dni od decyzji pierwszej instancji. Procedura licencyjna dla klubów występujących obecnie w Orange Ekstraklasie zostanie zamknięta do końca maja.

Sytuację uzupełnienia Orange Ekstraklasy i II ligi w przypadku nieuzyskania przez klub/kluby licencji reguluje bardzo szczegółowo uchwała Prezydium Zarządu PZPN z 20 lutego 2006 roku. Zasady te, identyczne do obowiązujących w latach poprzednich, zostały ogłoszone przed startem rundy wiosennej i Związek nie zamierza dokonywać w tym zakresie żadnych zmian.

źródło: PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]