Osiem klubów z licencjami

Arka Gdynia, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp., Korona Kielce, Legia Warszawa, Wisła Kraków i Wisła Płock - to osiem klubów, które w piątek otrzymały licencję na grę w piłkarskiej Orange Ekstraklasie w sezonie 2006/2007.
W piątek odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych pierwszej ligi. Na podstawie materiałów, które kluby musiały przekazać do końca kwietnia, osiem wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie. Dokumentacja przedstawiona przez te kluby nie budziła zastrzeżeń. 

Z ośmiu klubów, które otrzymały już licencję na przyszły sezon pewne utrzymania w pierwszej lidze nie mogą jeszcze być Arka Gdynia i Górnik Łęczna.

Kolejne posiedzenie komisji licencyjnej zaplanowano na 18 maja. Wówczas podjęte zostaną decyzje w sprawie pozostałych ośmiu zespołów Orange Ekstraklasy. Departament Rozgrywek i Licencji PZPN zwrócił się do nich o uzupełnienie braków w dokumentacji.

Po fuzji między Lechem Poznań a Amiką Wronki wiadomo, że w nowym sezonie w pierwszej lidze zagra nowy klub - KKS Lech Poznań. "Komisja bazuje na dokumentach, które do niej dotarły. Oba kluby z Wielkopolski formalnie wciąż ubiegają się o licencję. Żadne pismo w sprawie wycofania wniosku licencyjnego do piątku do komisji nie dotarło" - wyjaśnił rzecznik prasowy PZPN Michał Kocięba.

Jeżeli Lech zrezygnowałby z ubiegania się o licencję, to niezależnie od miejsca w tabeli na koniec sezonu, zostanie sklasyfikowany na ostatniej pozycji.

Po zakończeniu obecnego sezonu ekstraklasę opuszczą dwie ostatnie drużyny, a trzecia od końca zagra baraż z trzecim zespołem drugiej ligi.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online