Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika Zabrze

» Był pan na bieżąco informowany o wyniku meczu Arki z Polonią?
Marek Motyka: Dopiero gdy zbliżał się koniec meczu i wiedziałem, że nie mamy szans na osiągnięcie korzystnego wyniku, bo przecież nawet remis niczego nam nie gwarantował, zorientowałem się, że mamy jeszcze jedną szansę. Znajomi i nieznajomi ludzie dawali mi sygnały, żebym tą porażką się nie przejmował, bo Polonia zagrała dla nas. Na szczęście okazało się to prawdą. Chciałem więc podziękować moim byłym zawodnikom za kapitalną i uczciwą postawę w Gdyni, a przy okazji życzyć im szybkiego powrotu do ekstraklasy, bo na nią zasługują.

» Pana obecni zawodnicy ponosząc porażkę zafundowali jednak swoim kibicom wielkie emocje...
- Łęczna była o tego jednego gola rzeczywiście lepsza. W dodatku bardzo dobrze w jej bramce spisywał się Tytoń, właściwie ją zaczarował przed moimi napastnikami. Dobrze, że wszystko skończyło się tak, jak o tym marzyliśmy. Planowaliśmy zwycięstwo, ale przeciwnik po raz kolejny bezlitośnie wykorzystał nasz błąd. Mecz kończyliśmy ostatkiem sił.

» Walka o utrzymanie Górnika nadal jednak trwa. Nie obawia się pan, że klub może jeszcze ją przegrać?
- My swoje zrobiliśmy, zajęliśmy w lidze bezpieczne miejsce. Teraz gra będzie toczyła się już bez naszego udziału, ale z moich wiadomości wynika, że miasto wyciągnie do nas pomocną dłoń i nie zmarnuje tego wielkiego entuzjazmu, nie odtrąci tych 15 czy 18 tysięcy kibiców, którzy dalej chcą przychodzić na Roosevelta, żeby oglądać ligową piłkę. Jestem przekonany, że w końcu tego tygodnia wreszcie naprawdę odetchniemy z ulgą.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]