Kłopoty wielkie, kłopoty duże

Komisja Licencyjna PZPN zaplanowała dziś drugą turę udzielania pozwoleń na grę w ekstraklasie. Przypomnijmy, że przed tygodniem licencję uzyskało osiem klubów, ale nie było wśród nich Górnika Zabrze.
- Decyzja radnych o przejęciu przez gminę większościowego pakietu akcji znacznie ułatwiła naszą sytuację. Wybieram się dzisiaj do Warszawy, by wytłumaczyć jak ona obecnie wygląda. Mam nadzieję, że nasze argumenty przekonają członków Komisji i zamkniemy także ten rozdział naszych kłopotów - stwierdził prezes Górnika, Jerzy Frenkiel. 

Istotna dla Górnika będzie także inna decyzja Komisji, związana z fuzją Lecha Poznań i Amiki Wronki. Właśnie nieudzielenie licencji "Kolejorzowi", który wówczas spadnie na ostatnie miejsce w tabeli, ma być definitywnym potwierdzeniem, że zabrzanie nie będą musieli bić się o utrzymanie w barażach. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że ta kwestia może jeszcze trochę potrwać, ponieważ "stary" Lech jest już pewny, że w przyszłym sezonie w lidze nie zagra, ale nie zamierza rezygnować z premii za wywalczone w tym roku szóste miejsce. Tymczasem Spółka Ekstraklasa i PZPN uważają, że pieniądze powinny być wypłacane za lokaty zajęte po weryfikacji rozgrywek, a więc i po procesie licencyjnym.

Piłkarze Górnika tymczasem przechodzą okres roztrenowania, część zawodników, w tym obcokrajowcy, ma już wolne.

- O sprawach kadrowych jeszcze z trenerem Markiem Motyką nie rozmawiałem. To wszystko przed nami, właściwie można powiedzieć, że wielkie kłopoty mamy już za sobą, a przed sobą "tylko" te duże - dodał Frenkiel.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]