Matić w odstawkę

Stipe Matić (fot. drożdżal)Po Carstenie Nulle również Stipe Matić nie będzie już piłkarzem Górnika Zabrze. Obaj opuścili Polskę i na pewno po urlopach nie wrócą. – Z tej dwójki zrezygnowaliśmy na dobre. Z obcokrajowców musi wyjaśnić się sytuacja Iwajło Stoimenowa. Chciałbym go mieć w drużynie, ale nie wiem, czy dostanie pozwolenie na pracę - twierdzi trener Marek Motyka, który chce oprzeć skład na polskich piłkarzach, choć sam nie ma gwarancji, że… jesienią będzie nadal trenerem Górnika. – Chciałbym poznać odpowiedź w tej sprawie do końca maja. Wtedy mogę jeszcze szukać nowej pracy – dodaje Motyka. Pytany o przyszłość trenera, prezes Jerzy Frenkiel odpowiada, że ten przedstawi swoją koncepcję drużyny na nowy sezon. - Muszę wiedzieć, jaki pomysł na budowę nowej drużyny ma trener. Potem będziemy rozmawiać… - to opinia prezesa Górnika.

Tymczasem klub z Roosevelta formalnie może mieć za kilkanaście dni… trzech piłkarzy. W całej kadrze! Jednym kończą się kontrakty, kolejnym – wypożyczenia, a inni mają klauzule, pozwalające odejść do innych klubów. – Mniejsza o nazwiska, ale zapewniam, że czeka nas mnóstwo pracy. Będziemy rozmawiali z każdym z piłkarzy, którzy grali u nas na wiosnę. Taki Kamil Król, którego chcemy zatrzymać, jest piłkarzem Lechio Zielona Góra. Wymieniać mogę długo – Frenkiel sprawę przyszłości tego akurat piłkarza chce rozstrzygnąć w ciągu najbliższych kilku dni. – Najpierw musimy wiedzieć, kto u nas zostanie, by zacząć rozmowy z graczami innych klubów.

Motyka zdradza, że penetrowana będzie przede wszystkim druga liga. Górnik na pewno podejmie też rozmowy z kilkoma graczami zdegradowanej z ekstraklasy warszawskiej Polonii.

źródło: Sport
nadesłał: BasteKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]