Górnik tylko dla Polaków

W Zabrzu chcą walczyć o znacznie ambitniejsze cele‚ niż tylko ratowanie ekstraklasy. Ich realizację ma zapewnić nowy Górnik‚ w którym będzie się mówiło wyłącznie po polsku. Dla przybyszów zza granicy nie ma już miejsca w klubie.
– Jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia w życie takiej strategii. Nasi piłkarze są tańsi i wcale nie gorsi od obcokrajowców. Życie zmusza nas do takich rozwiązań – przyznaje prezes Jerzy Frenkiel‚ który zapomniał dodać‚ że jest jeszcze jeden powód rozwodu z „zagraniczniakami”. W poprzednim sezonie klub miał problemy z uzyskaniem pozwolenia na pracę dla niektórych „stranierich”‚ co prowadziło do poważnych komplikacji prawnych i mogło narazić Górnika na sankcje administracyjne. Rezygnując z transferów zagranicznych‚ klub proponuje tańszy i wygodniejszy model funkcjonowania drużyny.
Jeszcze w trakcie finiszu poprzednich rozgrywek rozwiązano kontrakt z Brazylijczykiem Kleberem Limą‚ który okazał się niewypałem transferowym. Po sezonie bez żalu rozstano się z Carstenem Nulle‚ bramkarzem reprezentującym poziom najwyżej trzeciej ligi niemieckiej. Nie zachwycił także stoper Stipe Matić‚ który okazał się kiepskim odkryciem poprzedniego trenera‚ Ryszarda Komornickiego. Chorwat ma jeszcze ważny kontrakt‚ ale przekazano mu‚ by szukał sobie nowego klubu. Jedyny pozytyw to gra Iwajło Stoimenowa‚ ale bułgarskiego pomocnika najczęściej gnębiły kontuzje. – Jego umowa wygasa w czerwcu i raczej jej nie przedłużymy – wyjaśnia prezes Frenkiel.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]