Dwa warianty

Jacka Wiśniewskiego - jako jedynego piłkarza pierwszej drużyny Górnika w rundzie wiosennej - zabrakło w pożegnalnym występie zabrzan w Ornontowicach. - Szkoda, Jacek miał zagrać ze mną w ataku - żartował Henryk Bałuszyński. Problem w tym, że Wiśniewski dzień wcześniej odebrał telefon z Krakowa, by stawić się na jubileuszu Cracovii. Miał tylko pokazać się trenerowi Stefanowi Białasowi, bowiem jego wypożyczenie kończy się 30 czerwca. O grze nie było mowy. 
W sobotę jednak zagrał w Cracovii przez 90 minut i był to jego pierwszy oficjalny mecz w tym klubie, choć trafił do niego dwa lata temu. W pierwszym sezonie "Wiśnia" cały czas siedział na ławce lub na trybunach. Nie widział go w składzie trener Wojciech Stawowy. Potem piłkarz został wypożyczony na rok do Górnika, gdzie wcześniej spędził najlepsze lata swojej kariery. Teraz powinien wracać. Drugie wypożyczenie - zgodnie z obowiązującymi przepisami - nie wchodzi w rachubę. Na trybunach w Krakowie siadł prezes Górnika, Jerzy Frenkiel i stwierdził: - Jacek zagrał kapitalny mecz. Nie wiem czy w Górniku miał tak udany. W grę wchodzą dwa warianty. Wykupienie go z Cracovii lub zerwanie przez Jacka umowy z tym klubem. Będziemy rozmawiali, ale wydaje się, że dalsza gra Jacka w Górniku jest mało realna - twierdzi Frenkiel.
Co prawda piłkarz otwarł w Sośnicy knajpkę i chciałby na miejscu pilnować interesu, jednak to Cracovia płaci mu cały czas bardzo przyzwoity kontrakt. I zgodnie z terminem. W Zabrzu na takie pieniądze raczej liczyć nie może. Jeżeli więc przekonał do siebie trenera Białasa, to pewnie spędzi kolejny sezon w Cracovii.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]