60 nazwisk na liście Motyki

Wczoraj w gabinecie prezesa Górnika na kilka chwil pojawił się menedżer Ryszard Szuster z czarną teczką pod pachą. To była pierwsza oznaka, że w Zabrzu rozpoczyna się budowa nowego zespołu.
- Przede wszystkim chcemy zatrzymać jak najwięcej piłkarzy z obecnej kadry, ale wiadomo, że nie będzie to proste. Dlatego przygotowałem już listę liczącą 60 nazwisk, po kilka na każdej boiskowej pozycji, i spróbujemy uzupełnić z niej kadrę tam, gdzie powstaną luki - przyznał trener zabrzan, Marek Motyka. 
- Nie ma co spekulować, bo po co za wcześnie odsłaniać karty. Decydujące będą zresztą nasze możliwości finansowe, ale o tym, ile będziemy mieć funduszy do dyspozycji, przekonamy się dopiero w najbliższych dniach. Mogę ujawnić, że na liście właściwie nie ma obcokrajowców, a sporo nazwisk to zawodnicy z niższych lig, bo penetrujemy je wyjątkowo uważnie w nadziei na znalezienie wartościowych piłkarzy, głodnych sukcesu, a nie pieniędzy, bo tych na pewno w nadmiarze nie będzie - stwierdził Motyka, dodając, że przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się 19 czerwca, a w planach znajduje się m.in. zagraniczne zgrupowanie. - O ile będzie nas na nie stać - dodał szkoleniowiec.
O pieniądzach w najbliższych dniach będzie się zresztą mówiło w Zabrzu pewnie sporo, chociażby z tego powodu, że zawodnikom za utrzymanie Górnika w lidze obiecywano premię w wysokości 300.000 złotych do podziału. Na razie jednak takich pieniędzy w klubowej kasie nie ma i nie wiadomo, czy uda się je znaleźć.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online