Nowy rozdział w historii Górnika

Kiedyś pisało się o Górniku Zabrze z racji olbrzymich sukcesów piłkarzy tej drużyny. Starsi kibice pamiętają też wspaniałe osiągnięcia lekkoatletów. Ostatnio ten zasłużony klub gościł w środkach masowego przekazu z zupełnie innego powodu. Było źle, jest trochę lepiej. Jak będzie? Na to pytanie chyba nikt nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W każdym razie nie powinno być gorzej niż do tej pory. Są przynajmniej ku temu podstawy. 

Jest licencja

Jak już informowaliśmy, miasto poprzez MOSiR spółka z o. o wykupiło większościowy pakiet akcji Górnika SSA. Nastąpiło to w bardzo ważnym momencie, bo akurat Polski Związek Piłki Nożnej przyznawał licencje na grę w ekstraklasie. Wcześniej były pewne obawy, czy Górnik ją otrzyma. Sygnał z miasta najwyraźniej dotarł do naszej futbolowej centrali, bo zabrzański klub dostał nie warunkową, ale pełną licencję, przy czym objęty został tak zwanym "dozorem finansowym". Temu jednak nie można się dziwić, bo w kasie czternastokrotnego mistrza Polski nadal jest prawie pusto. Otrzymane pieniądze zostały przeznaczone na najpilniejsze potrzeby.

- Nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że sytuacja Górnika zmieniła się na dobre i nie mamy już żadnych problemów. One nadal pozostały. W mieście powstał jednak sprzyjający Górnikowi klimat. To stwarza nadzieję, że znajdą się sponsorzy, którzy zainwestują w nasz klub - stwierdził Jerzy Frenkiel, prezes Górnika.

Problemy pozostały

Otrzymanie licencji było najważniejszą aktualnie sprawą dla Górnika. Teraz trzeba myśleć o innych i to bardzo pilnych rzeczach. 29 lipca rozpocznie się nowy sezon w ekstraklasie. Do tej pory na wszystkich klubowych obiektach powinny być podgrzewane murawy. Już wkrótce rozpoczną się prace z tym związane na Stadionie im. Ernesta Pohla przy ulicy Roosevelta. Miasto przeznaczyło na ten cel odpowiednią kwotę pieniędzy, która powinna wystarczyć.

Drugim bardzo istotnym problemem jest skompletowanie kadry na nowy sezon. Już odeszło kilku zawodników, a nie wiadomo co będzie dalej. Z Zabrza do Niemiec powrócił bramkarz Carsten Nulle, z którym nie przedłużono umowy. Do grudnia bieżącego roku ma podpisany kontrakt z Górnikiem Stipe Matić, ale wszystko wskazuje na to, że ten piłkarz już wkrótce też opuści Zabrze.

Wiśniewski wróci do Cracovii?

Jednym z najlepszych zawodników Górnika w wiosennej rundzie był bez wątpienia Jacek Wiśniewski. Był niekwestionowanym liderem zespołu. Sam przyznał, że już siedem razy w swojej karierze piłkarskiej utrzymał Górnika w ekstraklasie. Sęk w tym, że popularny "Wiśnia" jest piłkarzem Cracovii, wypożyczonym do Górnika do końca czerwca bieżącego roku. Z klubem spod Wawelu ma podpisany kontrakt do czerwca 2007. W minioną sobotę Wiśniewski brał udział w uroczystościach z okazji 100-lecia powstania Cracovii. Wystąpił w tej drużynie podczas jubileuszowego turnieju w dwóch meczach i zagrał bardzo dobrze. Od razu wpadł w oko trenerowi tej drużyny Stefanowi Białasowi.

- Nie przeprowadziłem w Krakowie żadnych konkretnych rozmów. Trener Białas stwierdził tylko, że pamięta mnie, kiedy występowałem w ekstraklasie i chętnie widziałby mnie w swojej drużynie. Także oficjalnego wręczania pucharów, prezes Filipiak nie ukrywał, że chętnie widziałby mnie w Cracovii. Jest człowiekiem, który chętnie pomaga piłkarzom, podaje im w trudnych chwilach pomocną dłoń. Chciałbym grać w Górniku, bo wciąż go uważam za swój klub. Czy tak będzie? Trudno na razie na to pytanie odpowiedzieć. Dwunastego czerwca piłkarze Cracovii rozpoczną przygotowania do nowego sezonu od badań lekarskich. Na razie wiem tyle, że w tym dniu muszę pojechać do Krakowa - powiedział Wiśniewski.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online