Bramkarz poszukiwany

Andrzej Bledzewski (fot. drożdżal)Kto ze "starego" Górnika ma największą szansę na pozostanie w drużynie? Jej trzon powinni stanowić Błażej Radler i Artur Prokop w obronie. W drugiej linii nadal powinni grac Damian Seweryn, Łukasz Juszkiewicz, Dawid Bartos i Krzysztof Bukalski. Atak to głownie Arkadiusz Aleksander, który po przewlekłej kontuzji wraca do zdrowia. To sześć nazwisk. Być może swoją rolę do spełnienia będzie miał jeszcze Marcin Dudziński. Wiadomo, że odchodzą Jacek Wiśniewski, Mariusz Magiera, Mateusz Bukowiec i Kamil Król.
Na tematy personalne mają dziś rozmawiać prezes Jerzy Frenkiel i trener Marek Motyka, który ma wkrótce podpisać roczny kontrakt z klubem. W sztabie szkoleniowym będzie jeszcze zatrudniony trener do pracy z bramkarzami. Nie jest wykluczone, że Górnik złoży ofertę Jerzemu Machnikowi, pracującemu na Roosevelta przez kilkanaście lat, jednak ostatnio trenujący bramkarzy w Piaście Gliwice.
Jeszcze bardziej niż trener, potrzebny jest bramkarz. Nie wiadomo, czy zostanie w klubie Mateusz Sławik, a Piotr Leciejewski ma wracać do Zielonej Góry, choć klub prowadził rozmowy w celu jego pozostaniu w Zabrzu.
Na liście kandydatów do gry w bramce Górnika jest sporo nowych nazwisk. Od Norberta Tyrajskiego, poprzez Krzysztofa Kotorowskiego i Danijela Madarića, a na Andrzeju Bledzewskim kończąc. Powrót tego ostatniego do Zabrza byłby prawdziwym hitem. Bledzewski spędził w końcu na Roosevelta sześć lat. Górnik nie wykluczał też podcięcia rozmów z Krzysztofem Kozikiem (kończy się jego kontrakt z Piastem Gliwice), jednak mało prawdopodobne, by przeniósł się on za miedzę. Kozik ma ponoć oferty z drugiej ligi niemieckiej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]