"Stary" Lech bez licencji, pewne utrzymanie Górnika

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznała drużynie MKS Pogoń Szczecin SSA licencję na grę w kolejnym sezonie Orange Ekstraklasy. Z kolei przy braku odwołania ze strony Lecha Poznań uprawomocniło się pozbawienie tego zespołu prawa gry w I lidze.
Lech nie odwołał się od odmownej decyzji komisji w obowiązującym terminie i nie otrzymał licencji. Zgodnie z regulaminem rozgrywek oznacza to automatyczne przesunięcie Lecha na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. 
Dzięki tej decyzji w lidze utrzymał się Górnik Zabrze. Z kolei przedostatnia Arka Gdynia awansowała na 14. miejsce i zagra w barażach o utrzymanie w pierwszej lidze z trzecim zespołem drugiej ligi. Ekstraklasę opuszczą Lech i Polonia Warszawa.
W kolejnym sezonie w Poznaniu, w miejsce obecnego Lecha, grać będzie nowy zespół. To wynik fuzji Lecha z Amiką Wronki. Nowa drużyna będzie nadal nosić nazwę Lech Poznań.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]