Ostatni autorytet

Wczoraj Krzysztof Bukalski uzgadniał szczegóły kontraktu, który zostanie podpisany po powrocie z Niemiec prezesa Jerzego Frenkiela. Nowy Górnik będzie miał starego kapitana.
Ja też wybieram się na Mundial, ale tylko na jeden mecz - cieszy się popularny Bukalski. - Udało mi się zdobyć bilety na mecz z Kostaryką i jadę z całą rodziną. Liczę, że po powrocie podpiszę nową umowę, gdyż rozbieżności w rozmowach są niewielkie. Jeśli jednak mój kontrakt ma zależeć od długości pobytu w Niemczech prezesa, który na pewno chciałby obejrzeć do końca występy Polaków, to niech będzie tam jak najdłużej.

Na 90 procent

Frenkiel ma jednak zerezerwowany pobyt w Niemczech do 19 czerwca, gdyż chce zdążyć na pierwsze treningi drużyny. Jak tylko wróci do Zabrza, wówczas po raz ostatni zasiądzie z Bukalskim do stołu rozmów. - Krzysiek to na pewno jeden z najlepiej opłacanych graczy Górnika, ale stać nas na niego - dowodzi prezes. - Zgadzamy się w kwestii kontraktu w 90 procentach, pozostaje mała kosmetyka. To silna osobowość, piłkarz, który kształtuje charakter zespołu. Nie wyobrażam sobie, by w nowym sezonie zabrakło go w Zabrzu

W ubiegłym sezonie Górnik miał w drużynie trzech piłkarzy o silnej osobowości, którzy rządzili w szatni i na boisku. Ale Piotr Lech przeniósł się zimą do Bełchatowa, zaś po zakończeniu rozgrywek Jacek Wiśniewski wrócił do Cracovii. Teraz 14-krotnemu mistrzowi Polski pozostał ostatni autorytet, czyli Bukalski. - Krzysiek trzy lata pracował na swoją pozycję w Zabrzu - dowodzi trener Marek Motyka. - W przeciwieństwie do Lecha i "Wiśni" nie krzyczy w szatni, nie podnosi głosu. Potrafi jednak ostro porozmawiać z młodszym kolegą, najczęściej w cztery oczy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]