Kozik jednak w Zabrzu?

W Gliwicach skończyła się era Krzyszofa Kozika, być może jej prolongata będzie miała miejsce w Zabrzu. Urodzony w Tychach bramkarz przez 1,5 roku znakomitej gry w barwach Piasta nieźle się wypromował i pewnym krokiem zmierza na boiska pierwszoligowe.
- Nie mogę zdradzić jeszcze gdzie będę grał. Ale mam już za sobą tyle rozegranych spotkań, że nadszedł czas, by pokazać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Oprócz tego w rachubę wchodzi wariant zagraniczny - mówi utalentowany golkiper. Wątpliwości gdzie powinien zagrać Kozik nie ma trener bramkarzy Piasta, Jerzy Machnik. - Krzysiu to dobry materiał na znakomitego bramkarza. Ale żeby się rozwijać powinien jeszcze pograć w pierwszej lidze. Za granicą na pewno byłby rezerwowym. Dlatego doradzam mu przenosiny do Górnika Zabrze. Tam by się odnalazł - zapewnia Machnik. Oprócz Górnika Kozikiem interesuje się Groclin, a także niemiecki Hannover 96 i VFL Wolfsburg. Niewykluczone jednak, że to właśnie Górnik będzie nowym przystankiem w karierze 24-letniego golkipera. Taki obrót sprawy mógłby wytworzyć ciekawą rywalizację o palmę pierwszeństwa w strzeżeniu bramki Górnika w nowym sezonie. Jeśli w Zabrzu pozostanie Mateusz Sławik to na pewno łatwo skóry nie sprzeda i nie odstąpi miejsca między słupkami Kozikowi. W tej sytuacji zdecydowanie podniósł by się poziom bramkarzy Górnika, których w nowym sezonie prawdopodobnie trenował będzie Siergiej Szypowski.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]