W A klasie

Górnik chce reaktywować drużynę rezerw, która została rozwiązana niemal dokładnie rok temu przez prezesa Zbigniewa Koźmińskiego. Problem w tym, że zgodnie z przepisami mogłaby ona zacząć grać w najniższej z lig, czyli w B klasie. Kiedy zespół był rozwiązany, grał w czwartej lidze, czyli trzy klasy rozgrywkowe wyżej.
Zabrzanie chcieli, by w uznaniu zasług dla klubu z Roosevelta Górnika II zaczął grę w IV lidze, a w najgorszym wypadku w lidze okręgowej. Nic z tego. Na takie rozwiązanie nie zgodziły się władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, mające w pamięci sytuację sprzed roku, kiedy w czwartej lidze pojawiła się zdegradowana z ekstraklasy drużyna GKS Katowice. Wiele klubów grających w tej klasie było z tego powodu bardzo niezadowolonych.
Nawet zabrzański podokręg nie był specjalnie przekonany, by Górnik II rozpoczął sezon w A klasie, widząc drużynę o szczebel niżej. Ostatecznie uda się prawdopodobnie przekonać podokręg, by drużyna wystartowała "oczko" wyżej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]