Dziś sparing z Łabędami

Piłkarze z Roosevelta już dziś rozegrają kolejny mecz sparingowy. O godzinie 17:00 wyjdą na boisko w Łabędach, gdzie zmierzą się z zespołem gospodarzy. Na mecz zabraknie prezesa klubu, Jerzego Frenkiel, który wczoraj został przewioziony do Wrocławia, gdzie jest przesłuchiwany przez prokuraturę. - Nie chcę tego komentować, bo nie znam szczegółów. W każdym razie pracuj się w obecnych warunkach trudno... - trener Marek Motyka miał prawo do takiej opinii. W Górniku liczba działaczy zajmujących się bieżącymi sprawami klubu ograniczyła się do jeden osoby. Jest nią prezes Jerzy Frenkiel, a kilka spraw do załatwienia jest, skoro zabrzanie już w poniedziałek jadą na obóz do zakopanego. Kiedy prezes wróci? Może za kilka dni.
W dzisiejszym meczu na pewno zagra co najmniej sześciu zawodników, których Górnik sprowadził lub chce sprowadzić latem do klubu. Będą to Jan Cios (stoper), Dariusz Stachowiak (lewy pomocnik), Tomasz Augustyniak (środek obrony), Grzegorz Bednarz (środek obrony) i Tomasz Łuczywek (lewa pomoc). Pierwszy mecz w barwach Górnika zagra Dawida Jarka, 19-letni napastnik z Gwarka Zabrze, który ostatnie pół roku spędził w Grecji. Motyka wiąż z nim spore nadzieje. Tym bardziej, że atak to w tej chwili formacja, która wymaga w Górniku najpilniejszych wzmocnień.
Kontrakt z klubem podpisał Mateusz Sławik, co jednak nie rozwiązuje problemu bramkarzy na Roosevelta. Wczoraj odpowiedź miał dać testowany w Lubinie Arkadiusz Malarz, jednak poprosił o zwłokę do dziś. - Jeszcze tych kilkanaście godzin możemy poczekać - twierdzi drugi trener Górnika, Przemysław Cecherz. Jednocześnie klub nawiązał kontakt z Krzysztofem Kotorowskim. Motyka nie kryje, że w sobotnim sparingu z Cracovią chciałby już mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy pojadą w Tatry.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online