Mikoda tymczasowym prezesem Górnika

Prezes zabrzańskiej spółki MOSiR, Włodzimierz Mikoda, został w czwartek rano oddelegowany przez radę nadzorczą Górnika Zabrze do pełnienia funkcji tymczasowego prezesa tego klubu - poinformowała rzeczniczka zabrzańskiego magistratu, Katarzyna Kuczyńska.
"Włodzimierz Mikoda będzie pełnił obowiązki prezesa Górnika Zabrze do czasu wyjaśnienia sprawy zatrzymanego w środę przez policję dotychczasowego prezesa" - powiedziała Kuczyńska. Jerzy F. został zatrzymany w środę w związku z aferą korupcyjną w polskiej piłce nożnej. 

"Rada nadzorcza uznała, że do czasu wyjaśnienia wszystkich kwestii formalnych związanych z prezesem F., do spółki "Górnik Zabrze" oddelegowany zostanie prezes miejskiej spółki MOSiR, będącej większościowym właścicielem klubu" - wyjaśniła Kuczyńska.
Dodała, że szybka decyzja rady nadzorczej Górnika ma pozwolić klubowi na stabilną i nieprzerwaną działalność, a przede wszystkim na bezproblemowe podpisanie kontraktów z zawodnikami. Mikoda będzie miał wszystkie uprawnienia prezesa klubu.

"Trudno nam komentować zatrzymanie prezesa F. Decyzja prokuratury jest najprawdopodobniej związana z działalnością prezesa przed podjęciem przez niego funkcji w Górniku Zabrze, czyli jego działalnością w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Szczakowiance Jaworzno. Jego pracę w Zabrzu oceniamy pozytywnie" - podkreśliła Kuczyńska.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online