Zebranie właścicieli Górnika w tym tygodniu

W czwartek lub piątek odbędzie się walne zebranie akcjonariuszy Górnika Zabrze, które zajmie się m.in. kwestią obsady funkcji prezesa klubu. Do postawionych przez wrocławską prokuraturę zarzutów korupcyjnych przyznał się zatrzymany w zeszłym tygodniu poprzedni prezes Jerzy F. 

Jerzy F. - który najpierw był zatrzymany a potem po złożeniu wyjaśnień został zwolniony - oddał się do dyspozycji rady nadzorczej klubu. Tymczasowo obowiązki szefa klubu przejął prezes zabrzańskiego MOSiR. MOSiR jest współwłaścicielem Górnika. Wcześniej miał kilka procent udziałów, teraz staje się udziałowcem większościowym po majowych decyzjach zabrzańskiej Rady Miejskiej pozwalających na udział MOSiR w dokapitalizowaniu Górnika.

Wcześniej większościowym udziałowcem była firma znajdująca się w upadłości. Jej syndyk dwukrotnie próbował sprzedać akcje klubu. Chętnych nie było. Na koniec 2005 roku klub miał zadłużenie w wysokości ponad 7 mln złotych.

"Sprawa obsady stanowiska prezesa Górnika leży w gestii zebrania akcjonariuszy, dlatego tak zależało nam aby doprowadzić do niego jak najszybciej. Udało się dotrzeć do wszystkich (udziały ma też poza syndykiem i MOSiR-em jedna osoba prywatna) i w tym tygodniu zebranie powinno się odbyć. Po oddaniu się prezesa do dyspozycji rady nadzorczej było to wszystko, co mogliśmy zrobić" - wyjaśnił szef rady Tomasz Młynarczyk. Dotąd zarząd Górnika był jednoosobowy - składał się tylko z prezesa.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]