Nie mogą się dogadać

Pierwszoligowy Górnik nie może się dogadać z Młodzieżowa Szkółką Piłkarską w sprawie przejścia do pierwszego zespołu najbardziej utalentowanych zawodników. - Mam tego powoli dość - mówi Tomasz Fatyga, prezes MSP Górnik. Przed sezonem do Zabrza sprowadzono piłkarzy z całej Polski. Na Roosevelta trafiła rekordowa liczba 12 nowych zawodników! A przecież pod nosem są świetnie pracujące z młodzieżą Gwarek Zabrze czy Młodzieżowa Szkółka Piłkarska Górnika. Pierwszoligowy klub nie dostrzega jednak efektów ich pracy. Mało tego, Sportowa Spółka Akcyjna Górnik nie może porozumieć się z MSP Górnik w sprawie przejścia do pierwszego zespołu dwóch zdolnych juniorów: Marcina Maszki i Grzegorza Jasiczka. - To dziwna i chora sytuacja, której nie rozumiem. Nie mam pojęcia dlaczego SSA Górnik zwleka z podjęciem decyzji. My nie możemy oddać naszych piłkarzy za darmo. Musimy mieć pieniądze na działalność, bo w naszej szkółce trenuje 250 młodych zawodników - mówi Fatyga.
Prezes zabrzańskiej szkółki już czterokrotnie spotkał się z nowym szefem Górnika Eugeniuszem Postolskim, ale bez efektu. Nowy prezes klubu woli organizować bezsensowne spotkania z byłymi sternikami Górnika, niż zadbać o młodych piłkarzy... A można na nich przecież zarobić. Przez MSP Górnik przewinęli się ostatnio Mateusz Bukowiec, Kamil Król, Paweł Król i Łukasz Kanik. Z tym ostatnim kontrakt podpisał beniaminek Bundesligi Energie Cottbus (mówi się, że MSP Górnik wzbogacił się o 100 tysięcy euro). Bukowca sprzedano za 380 tysięcy złotych do Zagłębia Lubin, a za Pawła Króla Sportowa Spółka Akcyjna Górnik chce 240 tysięcy złotych. - Sporządzimy nową umowę, która powinna zadowolić obie strony - obiecuje prezes Górnika Eugeniusz Postolski.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]