Nie tylko przyjemności

Błażej Radler rozpoczął w środę serial sierpniowych urodzin. W kadrze Górnika jest bowiem aż czterech zodiakalnych lwów - obok Radlera także Dawid Jarka, Sławomir Jarczyk, Jan Cios - oraz dwie "panny" - Tomasz Augustyniak i Grzegorz Bogdan. - To są zawsze bardzo sympatyczne okoliczności, choć na Śląsku świętujecie urodziny, a nie - jak w Małopolsce - imieniny. W tej sytuacji, "nauczyłem się" w Zabrzu przyjmować życzenia przy obu tych okazjach - śmieje się trener Marek Motyka. Wczorajszy dzień nie upłynął jednak "górnikom" tylko na przyjemnościach. Po porannym ostrym treningu zawodników czekała analiza występu przeciwko Wiśle Kraków. Mimo dobrych recenzji punkty dopisała sobie tylko "biała gwiazda". - Popatrzyliśmy na błędy i zamknęliśmy już ten rozdział - dodaje zabrzański szkoleniowiec. Teraz najważniejszy jest mecz z Pogonią Szczecin. Cieszy mnie jednak, że chłopcy solidnie podchodzą do zajęć, w zespole trwa rywalizacja o miejsce w jedenastce. Mam dylemat, na kogo postawić w sobotę. Muszę się nad tym zastanowić, podobnie jak nad taktyką. Waham się między 4-4-2 a 4-5-1, choć zapewniam, że przy tym drugim systemie można grać bardzo otwartą i ofensywną piłkę.
Po urazach normalnie już trenują Dawid Bartos i Tomasz Łuczywek, tak więc poza kadrą na mecz z "portowcami" będą jedynie kontuzjowani Augustyniak oraz pauzujący po czerwonej kartce, którą ujrzał w czerwcowym, barażowym meczu Stali Bielsko-Biała z GKS Katowice, Bogdan.
Wczoraj miał dotrzeć do Zabrza odcinek zwolnienia z Radomia 25-letniego obrońcy Andrzeja Bednarza. To uspokoiło zabrzańskich działaczy, którzy jeszcze dzień wcześniej "wisieli" na gorącej linii z radomskim klubem. - W Górniku nikt się nie oszczędza - przyznaje trener Motyka. - Od siódmej "dymi" w klubie ogromnie. Komputery sekretarek są czerwone od e-maili, wszyscy zapieprzają od rana jak małe samochody.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]