Forum
 

Górnik - Pogoń na telebimie obok stadionu Górnika

Sobotni mecz Orange Ekstraklasy Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin rozegrany zostanie bez udziału kibiców. Działacze Górnika czynią starania by sympatycy klubu mogli obejrzeć transmisję na telebimie obok stadionu.
Górnik został ukarany przez Ekstraklasę SA po majowym meczu z Legią Warszawa. Po końcowym gwizdku sędziego na murawę zabrzańskiego stadionu wtargnęli kibice obu zespołów i za karę Górnik musi jeden mecz rozegrać przy pustych trybunach. 

"Nie odwołaliśmy się w terminie od decyzji Ekstraklasy SA i w tej sytuacji kara została utrzymana. Byłem w czwartek i piątek w Warszawie. Spotykałem się z ludźmi z Ekstraklasy SA, PZPN i Ministerstwa Sportu, ale nic się nie zmieniło i kibiców nie możemy wpuścić" - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezes Górnika Eugeniusz Postolski.
Odwołania nie złożył poprzedni prezes klubu Jerzy F., któremu wrocławska prokuratura postawiła zarzuty korupcji i który rozstał się z klubem. Postolski po objęciu w lipcu fotela prezesa odwołanie złożył, ale było to już za późno.

"Trudno na dziś oszacować straty jakie poniesiemy grając bez kibiców. Byliśmy przygotowani na przyjęcie 9 tys. widzów na stadionie. Służy ochroniarskie będą na stadionie tak, jakby była to normalna impreza. Nie wiem dlaczego poprzedni prezes odwołania nie złożył" - dodał Postolski.

Prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz powiedział, że techniczna strona transmisji poprzez telebim zostanie rozwiązana w sobotę. Wtedy wybrana będzie firma, która zajmie się przygotowaniem transmisji. Telebim zostanie ustawiony na przystadionowym parkingu, który będzie mógł pomieścić 2-3 tys. kibiców. Nie będą sprzedawane bilety. Canal+ warunkowo zgodził się na przeprowadzenie takiej nietypowej transmisji.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online