Forum
 

Piłka nożna dla kibiców!

Pod koniec rundy wiosennej sezonu 2005/2006 wszyscy w Polsce zachwycali się atmosferą panującą na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Niespodziewane tłumy świetnie dopingujących i bawiących się na trybunach kibiców sprawiły, że Górnik mógł się poszczycić najlepszą widownią w Orange Ekstraklasie, a prawie 20 tysięczna publiczność była 12 zawodnikiem, pomagając drużynie w utrzymaniu się w krajowej elicie. 
Od tego czasu minęło kilkanaście tygodni i z tamtego wspaniałego obrazka pozostało już niewiele. Na kilka dni przed inauguracją nowego sezonu w Zabrzu, wszystkich sympatyków Górnika czeka wielkie rozczarowanie. Trybuny, które potencjalnie mogą pomieścić 18,5 tysiąca osób będą zamknięte, bo Zarząd klubu spóźnił się ze złożeniem odwołania do PZPN, a mimo tego poinformował opinię publiczną, że mecz odbędzie się przy komplecie publiczności.
Następne spotkania piłkarskie nie będą pod tym względem lepsze. Wszystko za sprawą decyzji prezydenta Miasta Zabrze, podjętej po naciskach ze strony komendanta Policji w Zabrzu oraz Wojewody Śląskiego. Pan prezydent ze względów „bezpieczeństwa” (?) zmuszony został ograniczyć liczbę widzów na zabrzańskim obiekcie do 13,5 tys by na kilka dni przed inauguracją ligi w Zabrzu pod pretekstem modernizacji obiektu zmniejszyć ją do 9 tys (?).
Nasuwa się zasadnicze pytanie:
„komu nie podoba się liczba prawie 20 tys świetnie reagujących i bawiących się bezpiecznie fanów piłki nożnej na stadionie przy Roosevelta?”
Jedyną rozsądną odpowiedzią nasuwającą się na tak zadane pytanie jest oczywiście:
„niechęć Policji oraz Wojewody Śląskiego do śląskiego sportu".
Pan Wojewoda, zmiast pomagać znajdującym się w trudnej sytuacji śląskim klubom, wspierać prace modernizacyjne na obiektach sportowych, mające przełożenie na poziom bezpieczeństwa, nakłada na te kluby, pod pretekstem ochrony i bezpieczeństwa coraz to nowsze obciążenia. Wystarczy wymienić nakaz instalacji nowoczesnego, a zarazem drogiego monitoringu (nie jest wymagany w innych województwach), ograniczenie liczby widzów na obiektach itp.
Czyżby kolejny raz sport na Śląsku przegrał z polityką i odgórnymi decyzjami władz? Mamy nadzieję, że nie, bo piłka nożna jest przeznaczona dla kibiców i bez nich cała idea sportowej walki traci swój sens. Apelujemy zatem do Wojewody Śląskiego... by pomógł w stworzeniu właściwego klimatu dla widowisk sportowych w naszym regionie, nie tylko nakładał co rusz to nowe obostrzenia, ale i skutecznie włączył się w pomoc klubom sportowym naszego regionu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online