Małymi kroczkami

» Kiedy Górnik sfinalizuje umowę o współpracy z Lechem Sulmą Zielona Góra?
Marek Koźmiński: Na razie czekamy aż w Lechu zacznie pracować prawnie usankcjonowany prezes. Jesteśmy jednak umówieni na 30 października. Wtedy podpiszemy umowę.
» Na ile lat?
Na dziesięć.
» Za jaką kwotę?
- To tajemnica handlowa (nieoficjalnie mówi się o 70 tys. zł rocznie - przyp. red.). Jeżeli z kimś jednak podpiszemy kontrakt, to odstępne dla klubu zawiera się w tej umowie. » Co Górnik z tego będzie miał?
- Dostęp do utalentowanych, młodych piłkarzy. Nie tylko z Lecha, ale współpracujących z nim również Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego czy Lubuskiej Szkoły Piłkarstwa Młodzieżowego. W tym okręgu rodzą się ostatnio piłkarskie talenty.
» Kiedy pierwsi piłkarze Lecha mogą trafić do Zabrza?
- Z dwójką piłkarzy już podpisaliśmy umowy. Trafią do nas zimą podczas następnego okna transferowego.
» Chodzi o kogoś z trójki reprezentantów Polski do lat 20: bramkarza Mirosława - Kasprzaka, obrońcę Pawła Wojciechowskiego i pomocnika Łukasza Juszkiewicza? Tak.
» Po rundzie jesiennej Górnik zamierza zorganizować też obóz szkoleniowy?
- Od 23 listopada przez sześć dni będziemy się przyglądać grupie uzdolnionej młodzieży, która będzie trenować na sztucznym boisku w Zielonej Górze. Pod lupą będą nie tylko piłkarze z okręgu lubuskiego, ale wypatrzeni przez nas także z innych klubów w kraju.
» Górnik współpracuje już z Walką Zabrze. Jak się układa na tym polu?
- Jesteśmy zadowoleni, choć ta współpraca opiera się na innych zasadach. W Walce ogrywają się nasi piłkarze, którzy na razie nie zagraliby w I lidze.
» Wygląda na to, że Górnik stawia na młodzież, wypracowuje sobie metody, które mogą zaowocować sukcesami za kilka lat...
- W sporcie nie da się zaprogramować wyniku. Za nami nie stoi wielka firma, jak np. Telefonika, czy Groclin. Trzeba sobie jednak jakąś drogę obrać. My staramy się iść do przodu małymi krokami, bo na takie na razie nas stać.
» Na razie młoda obrona w Górniku nabiera doświadczeń i traci trzy gole z Widzewem...
- Nasza obrona w tym meczu była sitem. Ale trzeba mieć dużą cierpliwość do tych chłopców. To są dobrzy piłkarze, brak im jednak doświadczenia, ogrania jako formacji. To oczywiście nie oznacza ich rozgrzeszenia. Powinni robić postępy, a z Widzewem zrobili dwa kroki do tyłu. Ale uczymy się na błędach.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]