Inter dobrze płaci za promocję

Górnik Zabrze za wystawienie w podstawowym składzie napastników Dymitara Makrieva i Aco Stojkova może jesienią zarobić 150 tysięcy euro. Za ich grę płaci Inter Mediolan.
Przed rozpoczęciem tego sezonu Marek Koźmiński, główny udziałowiec Górnika Zabrze, zawarł z szefami Interu oryginalną umowę. Włoski klub akurat miał na zbyciu dwóch napastników, w poprzednim sezonie grających w Serie C.  Bossowie Interu zaproponowali, że wypożyczą piłkarzy na rok do Górnika. Pierwszy na ulice Roosevelta zawitał 19-letni Bułgar Dymitar Makriev. Później dołączył do niego jego rówieśnik, Macedończyk Aco Stojkov, który zadebiutował w meczu przeciwko Groclinowi. Czy transakcja była dla Górnika opłacalna? - Obaj otrzymują od nas raptem po tysiąc euro miesięcznej pensji. Inter każdego miesiąca dorzuca im po 9 tysięcy. Natomiast my wynajmujemy im samochody i mieszkania – wylicza Marek Koźmiński. – Sam Makriev już spłacił nie tylko tę inwestycję, lecz również utrzymanie pozostałych, niepłatnych obcokrajowców w Górniku.
- W myśl umowy zawartej z Interem za choćby minutową obecność na boisku jednego z tych napastników w dwóch meczach Górnik otrzymuje 25 tysięcy euro. Sytuacja powtórzy się także w przypadku, gdy piłkarz ten wystąpi jesienią w 75 procentach spotkań. Łatwo więc policzyć, że za grę obu zawodników podczas jednej rundy możemy zarobić nawet 150 tysięcy euro. Co na to trener Górnika, Waldemar Fornalik? Czy musi traktować Makrieva i Stojkova na specjalnych prawach? – To na szczęście bardzo zdolni piłkarze, więc żadnego z nich nie muszę faworyzować – odpowiada Fornalik. - Fornalik jest bardzo dobrym fachowcem i nie musi obawiać się o utratę posady w Górniku – podsumowuje Marek Koźmiński.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]