Pech debiutanta

Krzysztof Kruczek (fot. drożdżal)Dawno nie było na Roosevelta meczu, po którym gospodarze mieli prawo czuć tak wielki niedosyt. Ponad dwadzieścia oddanych na bramkę Łukasza Fabiniaka strzałów, przewaga niemal przez 90 minut gry, trafienie w słupek i poprzeczkę. To ostanie w 93 minucie gry, kiedy z trzech metrów sprawdził jej wytrzymałość 21-letni Krzysztof Kruczek, student z Rzeszowa, który swego czasu grał w rezerwach warszawskiej Legii. Mógł w piątek zostać bohaterem Zabrza, tym bardziej, że na boisku przebywał ledwie od 5 minut. - Teraz idę przeprosić kolegów w szatni. Tego nie można było nie strzelić... - schodząc z boiska był wyraźnie podłamany. Emocje już w trakcie meczu były ogromne, skoro sędzia na trybunę odesłał drugiego trenera Górnika, łodzianina z urodzenia, Przemysława Cecherza.
Marek Motyka zaryzykował, wpuszczając na ostatnie minuty dwóch debiutantów. Nie tylko dla Kruczka, ale też dla Grzegorza Bogdana, był to pierwszy mecz w lidze.
- Czujemy wielki niedosyt. Przegrana z pogonią, teraz remis z Widzewem... To są mecze, które u siebie musimy wygrywać. Nawet nie chcę myśleć, ile mogliśmy mieć dzisiaj punktów - przyznał Damian Seweryn, mimo wszystko spokojny o przyszłość drużyny. - Z każdym meczem gramy lepiej, dziś był to bardzo przyzwoity występ i nie jesteśmy bez szans także w Warszawie - dodał. Problem w tym, że licząc z poprzednim sezonie - Górnik w siedmiu kolejnych meczach tylko raz strzelał gole: tydzień temu w Łęcznej. Na Roosevelta ostatniego gola zabrzanie zdobyli 29 kwietnia w konfrontacji z Arką Gdynia. Po meczu - w formie żartu - padło pytanie do komentującego mecz dla Canal+ Mariusza Śrutwy: "Może byś im pomógł strzelać gole?"
Ten tylko się uśmiechnął: - Nie wiem, którzy kibice pierwsi by mnie dorwali: z Chorzowa czy z Zabrza...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]