Na kopalnię!

Po ostatnich meczach (2:3 w Warszawie z Legią i 2:4 w sparingu z IV-ligową Koszarawą) rada Drużyny Górnika miała wczoraj spotkanie z działaczami. Piłkarze wysłuchali ostrych słów i dowiedzieli się o wycieczce.
W poniedziałek cała drużyna, włącznie ze sztabem szkoleniowym weźmie udział w "wycieczce" na dół kopalni. Prawdopodobnie "Makoszowy". Praca na "przodku" piłkarzom nie grozi, za to zobaczą w jakich warunkach pracują górnicy. Dodajmy, że podobne metody były praktykowane w latach 70-tych i 80-tych, kiedy wszyscy piłkarze Górnika byli prowadzeni na kopalnianych etatach.
Wycieczka może ominąć Mateusza Sławika. Bramkarz Górnika tak dobrze radzący sobie w ostatnich meczach ligowych - szczególnie w ostatnim występie zabrzan w Warszawie - ma do środy gips. Jest jednak szansa, że stanie między słupkami w najbliższym meczu ligowym z Odrą Wodzisław. Górnik podejmuje lokalnego rywala w przyszłą sobotę.
- Prawda jest taka, że w trzech kolejnych meczach grałem z urazem ręki. Na jednym z treningów źle upadłem i "przekręciła" mi się ręka. Brałem tabletki, myślałem, że ból minie, ale nie pomagało. W środę na treningu ból był jeszcze silniejszy i wspólnie z lekarzem uznaliśmy, że nie ma co czekać - opowiada Sławik, który pojechał do szpitala na prześwietlenie.
- Faktycznie nie jest najlepiej. Zdjęcie wykazało, że istnieje podejrzenie pęknięcia kości łóżeczkowej. Założono mi szynę gipsową, którą mam nosić do najbliższej środy. Ściągam ją więc trzy dni przed meczem z Odrą - dodaje bramkarz Górnika, najlepszy w tym sezonie piłkarz drużyny z Roosevelta.
Czy w tej sytuacji faktycznie może zdążyć na derby? - Cały czas jestem w treningu. Oczywiście bez piłki, ale biegam, chodzę na siłownię. Robię wszystko, w czym szyna mi się przeszkadza. Jeżeli w środę okaże się, że ręka jest zdrowa, to na pewno będę do dyspozycji trenera. W każdym razie bardzo chcę w meczu z Odrą grać - kończy Sławik. (przepisał: TomeKSG)

źródło: Sport



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online