Derby z adrenaliną

Takie mecze elektryzują kibiców w naszym regionie bez względu na miejsce zajmowane aktualnie przez drużyny GKS-u i Górnika. W sobotni wieczór na Bukowej dojdzie do 55. derbowej konfrontacji katowiczan oraz zabrzan w ekstraklasie i będzie to najciekawszy pierwszoligowy mecz tego weekendu. 
- Takie spotkanie jest wielką gratką dla kibiców. W tym sezonie derbowych potyczek nie ma na Śląsku zbyt wiele, więc fani z pewnością dopiszą, a i wśród piłkarzy na myśl o potyczce z sąsiadem zza miedzy podnosi się w żyłach poziom adrenaliny - powiedział napastnik GKS-u Stanisław Wróbel, który wcześniej reprezentował barwy Górnika Zabrze.

Odwrotną drogę w swojej karierze przebył Piotr Lech. Bramkarz Górnika jeszcze półtora roku temu stał między słupkami klubu z Katowic i bardzo miło wspomina okres gry w GKS. - Na stadionie przy ulicy Bukowej zawsze panuje wspaniała atmosfera. To zasługa śląskich kibiców, którzy doskonale znają się na futbolu. Grając w Katowicach zawsze starałem się nie puścić bramki i teraz również przyświeca mi taki cel. Czeka nas bardzo ciężki mecz, a wynik, jak to w derbach, jest sprawą otwartą - stwierdził Piotr Lech.

Wróbel i Lech nie są jedynymi piłkarzami, którzy grali w obu klubach. Z graczy Górnika ligowego chleba w Katowicach próbowali Paweł Pęczak, Krzysztof Bukalski i przez chwilę Michał Karwan. Na Bukowej zabrzańską przeszłość mają Dariusz Klytta, Paweł Adamczyk oraz trener Jan Żurek. Można więc śmiało powiedzieć, że w sobotni wieczór dojdzie do konfrontacji starych znajomych, ale od razu dodajmy, że o żadnych sentymentach nie może być mowy, bo obu zespołom bardzo zależy na zwycięstwie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]