Szemoński: Nie jestem grzecznym chłopcem

- Gdyby trzeba było, wypiłbym 11 piw - przyznaje piłkarz Marek Szemoński. W ekstraklasie zadebiutował mając 18 lat. Kibice Górnika Zabrze widzieli w nim następcę Włodzimierza Lubańskiego. Dziś Marek Szemoński (27 lat) gra w V-ligowej Przyszłości Ciochowice. 
- Jak to się stało, że wylądował pan w Ciochowicach?

- Przed rundą jesienną popełniłem błąd. Bez przygotowania poszedłem na testy do Ruchu Chorzów i Piasta Gliwice. Wcześniej prawie rok nie trenowałem. Nie mogłem więc nikogo oczarować swoją grą. Postanowiłem więc teraz spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej. Skorzystałem z oferty Andrzeja Orzeszka, który był trenerem Przyszłości. Mimo że zmienił się szkoleniowiec - jest nim Grzesiek Dziuk - nadal tam gram i trenuję. W końcu Grzesiek też był kiedyś piłkarzem Górnika. Wszystko zostało w rodzinie.

- Wokół pańskiej osoby było głośno nie tylko z powodów dobrej gry na boisku. Mówiło się o zamiłowaniu do zabawy, alkoholu, kobiet!

- Nigdy nie twierdziłem, że byłem grzecznym chłopcem. 99 procent piłkarzy lubi się zabawić i lubi się napić. Mój problem polegał na czymś innym. Czy to w Zabrzu, Łodzi czy Poznaniu. Jak szedłem z drużyną na piwo, to wszyscy zawsze widzieli tylko to, że pije Szemoński. Innych nie widzieli. Później tworzyły się legendy, że wypiłem 10 czy 11 piw.

- Wypił pan tyle?

- Gdyby trzeba było - wypiłbym bez problemu.

- Czy kłopoty z alkoholem były tylko plotką?

- Przyznaję, że po rozwodzie miałem bardzo ciężki okres. Rozstaliśmy się dwa lata temu. Od rozwodu minął już rok. Nie ukrywam, że wtedy miałem dołek. Mam to jednak za sobą.

- Plotkuje się o panu, że ma pan kontakt z zabrzańskim półświatkiem. Mówi się o handlowaniu samochodami.

- Słyszę to po raz pierwszy. Plotki o mnie przyjmuję ze spokojem. Gdybym je wszystkie spisał, powstałaby niezła autobiografia. Nie ukrywam, że znam wielu ludzi w Zabrzu. Nie wnikam w to, czym się zajmują. To ich sprawa. Ja nie będę zawracał sobie tym głowy.

- A czym pan sobie zawraca głowę?

- Niczym.

- Nawet kobietami?

- Mam dość kobiet.

- Gra w V lidze nie przynosi kokosów. Z czego pan żyje?

- Z oszczędności. Przez prawie 10 lat grałem w piłkę w I-ligowych klubach. Był Górnik. Później Widzew Łódź i Lech Poznań. Przez te lata coś niecoś odłożyłem. Niedawno wykupiłem od rodziny dom w Zabrzu. Żyje mi się tu bardzo spokojnie.

- Marzy się panu powrót na ligowe boiska?

- Myślę, że stać mnie jeszcze na to, by zabłysnąć w lidze. Mam dopiero 27 lat. Od kilku miesięcy spokojnie gram, trenuję i przygotowuję się do tego powrotu.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]