Wypowiedzi piłkarzy po meczu Górnik - Odra

Tomasz Prasnal (fot. drożdżal)Tomasz Prasnal (obrońca Górnika): - Na zdobyte bramki pracuje cały zespół, dlatego uważam siebie jedynie jako egzekutora. Trzeba też powiedzieć, że bramka wyrównująca padła szczęśliwie. Z drugiej strony gdyby nie było strzału, to nie było by bramki i remisu. Najważniejsze jest jednak, abyśmy zaczęli wygrywać i wygrywali. Mecz z Odrą to typowe derby, jedyne które zostały nam tutaj na Górnym Śląsku.

Rafał Andraszak (pomocnik Górnika): - Cieszę się, że wystąpiłem przeciwko Odrze od pierwszych minut, bo wcześniej grałem po kilka lub kilkanaście minut. Zabrakło mi dziś trochę szczęścia w I połowie, kiedy Pilarz wybronił mój strzał zza linii pola karnego. Okazji do prowadzenia było więcej, ale po raz kolejny zabrakło nam skuteczności.

Grzegorz Bogdan (pomocnik Górnika): - Był to mój pierwszy występ w Górniku od pierwszych minut. Przed meczem ja i koledzy bardzo liczyliśmy na to, że odblokujemy się przed własną publicznością i wygramy. W I połowie udało mi się precyzyjnie strzelić z dystansu i szczerze powiem, że widziałem już piłkę w siatce. Bramkarz był jednak na posterunku i pozostał niedosyt. Mnie osobiście szkoda pierwszej odsłony, bo gdybyśmy wtedy zdobyli bramkę, to mecz ułożyłby się całkiem inaczej.

Arkadiusz Aleksander (napastnik Górnika): - Zawiedliśmy. Nastawiliśmy się, że za wszelką cenę musimy wygrać z Odrą. Bardzo nam zależało na trzech punktach, a tymczasem mamy tylko remis. Bramki straciliśmy dość przypadkowo, przy pierwszym golu dla Odry był spalony, a kilka decyzji sędziego było mocno kontrowersyjnych.

Artur Prokop (pomocnik Górnika): - Przy pierwszej bramce był spalony, drugi gol padł w konsekwencji złego rozegrania przeze mnie piłki z rzutu rożnego. Spotkanie udało się zremisować dzięki wspaniałej publiczności, która swoim dopingiem zmobilizowała nas do walki.

Jacek Kowalczyk (obrońca Odry): - Mój debiut w zespole nie był udany. Strzeliłem przecież samobójczą bramkę. Chciałem wybić piłkę na bok, ale trafiła do bramki. Rozegraliśmy jednak niezły mecz. Pokazaliśmy, że Odra może prezentować dobry futbol. Przyjechaliśmy do Zabrza po zwycięstwo. Z remisu nie jestem do końca zadowolony, bo straciliśmy dwie głupie bramki. W tym jedną ja zawaliłem. Po tym, jak prowadziliśmy, zabrakło nam koncentracji.

Stanisław Wróbel (napastnik Odry): - Przez większość spotkania realizowaliśmy założenia taktyczne trenera. Nie cofaliśmy się, a próbowaliśmy narzucić swój styl gry. Mecz mógł się podobać. Było sporo akcji, walki i strzałów. Górnik zbyt szybko odrobił straty. Trener Bochynek bardzo motywował nas do tego meczu. Na pewno mamy teraz bardziej wyczerpujące treningi niż za Fornalika. Nikt jednak nie narzeka.

Krzysztof Pilarz (bramkarz Odry): - Mecz mógł się podobać. My mieliśmy przewagę w postaci dwóch bramek, ale nie zdołaliśmy jej utrzymać. Piłkarze Górnika próbowali mnie zaskoczyć licznymi strzałami z dystansu, ale ja starałem się bronić jak najlepiej i w I połowie zachowałem czyste konto. Szkoda tego wyniku, bo mogliśmy i powinniśmy dziś z Zabrza wywieźć 3 punkty.

Mariusz Muszalik (pomocnik Odry): - W I połowie mecz był wyrównany, obie drużyny miały po kilka sytuacji. Nam udało się wykorzystać błędy Górnika, które były konsekwencją gry obrońców w linii. Prowadząc 2:0 poczuliśmy się chyba zbyt pewnie, co zemściło się kontaktową bramką Górnika. Gospodarze niesieni dopingiem swoich kibiców strzelili drugą bramkę i o zwycięstwo było nam już bardzo trudno. Ja, jako rodowity Ślązak osobiście boleję nad tym, że dwa śląskie rodzynki w ekstraklasie biją się między sobą by nie spaść do II ligi. Mimo tego, że poza boiskiem jesteśmy kolegami, a nawet przyjaciółmi dziś musieliśmy się kopać po nogach. Jest to przykre, ale mam nadzieję że w najbliższych meczach zarówno my, jak i Górnik będziemy inkasować komplety punktów.

źródło: gornikzabrze.pl / Gazeta Wyborcza