Chytry plan

Dawid Bartos (fot. drożdżal)Marek Motka będzie mógł w niedzielnym meczu z Cracovią skorzystać z Dawida Bartosa. Pomocnik Górnika w jednym ze spotkań rezerw ujrzał czerwona kartę i musiał "odczekać" dwa mecze w tej klasie rozgrywkowej, w której został ukarany. 

Dwa w cztery godziny
Tymczasem do środy rezerwy Górnika w ogóle nie wyszły na boisko. Bartos na niedzielę jednak zdąży. Górnika II dwa dni temu zagrał ze Stalą Zabrze (7:0), a w niedzielę o 11:00 zagra z Gierałtowicami. Mecz z Cracovią zacznie się cztery godziny później... To znaczy, że wszystko będzie zgodne z przepisami, co nie znaczy, że Bartos zagra od pierwszej minuty. Na lewej stronie pomocy dosyć pewna wydaje się pozycja Tomasza Łuczywka. Wracając do meczu rezerw, nie można wykluczyć, że kilku piłkarzy pojedzie przed południem na mecz z Gierałtowicami, by potem siąść na ławce rezerwowych podczas meczu pierwszej drużyny.

Nie przejdzie
Dla Górnika zespół z Krakowa to - przynajmniej na papierze - wymarzony rywal. Jeszcze nigdy z "Pasami" na Roosevelta nie przegrał. Inna rzecz, że podobnie mówiono przed meczem z Pogonią, który skończył się dla zabrzan katastrofą. - Jestem przekonany, że taki mecz już się nie powtórzy. Graliśmy przy pustych trybunach, nic nam nie wychodziło... - wspomina Marek Motyka. - To była jednak lekcja, że nikogo nie można lekceważyć i nie wolno żyć historią. Poza tym piłkarze wiedzą, że gra jaką pokazali w Gnieźnie, w lidze po prostu nie przejdzie. Szczególnie kiedy po drugiej stronie jest bardzo solidna Cracovia.

Jak Lubin
Piłkarze analizowali już grę Cracovii. Co z niej wynika? - Grają bardzo podobnie jak Zagłębie Lubin. Z przodu jeden wysunięty napastnik, w tym wypadku Tomek Moskała. Ich najsilniejszą stroną jest pomoc. Baran, Giza, boczni gracze drugiej linii... Na nich trzeba szczególnie uważać. Słabe strony? Poprzednie mecze pokazały, że jednak popełniają sporo błędów w obronie. Tracone bramki nie biorą się z niczego - tłumaczy Przemysław Cecherz, drugi trener Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online