Trener Cracovii: Górnik to taki ranny zwierz, który potrafi kąsać i walczyć do końca

Stefan Białas (fot. Sports)Piłkarze Cracovii jeszcze nigdy w meczach ekstraklasy nie wygrali z Górnikiem Zabrze.
- Wiem, że Górnik jest feralnym rywalem dla Cracovii, ale każda najgorsza nawet seria musi się w końcu skończyć - mówi trener Cracovii Stefan Białas. - Miło byłoby w jubileuszowym roku 100-lecia klubu zapisać pierwszą wygraną nad Górnikiem. Ja jako piłkarz mam miłe wspomnienia z pojedynków w Zabrzu
Długo trzeba było przekonywać trenera Stefana Białasa, że Cracovia jeszcze nigdy w historii nie wygrała z Górnikiem Zabrze. - Słyszałem, że nie byliśmy w stanie pokonać ich w ostatnich dwóch latach - zaczął najpierw. - Nigdy, trenerze - pojawiło się sprostowanie. - Ba, chyba nawet nie udało się to w ostatnich dziesięciu konfontacjach, tak? - zagadywał szkoleniowiec, wyraźnie niedowierzając kategorycznym zaprzeczeniom. - Nigdy, przenigdy "Pasy" nie wygrały z zabrzanami - ktoś rzekł stanowczo, a twarz trenera wypełniło szczere zdziwienie. - Naprawdę? - dopytywał się zaskoczony. Z uderzenia wybiło go to jednak tylko na chwilę. Zareagował szybko i w takiej formie, jakby z boku kwestię podsuwał mu sufler albo wytrawny specjalista od PR. - Ja nie wierzę w takie zaczarowane miejsca, drużyny - mówił ze swadą. - Wiem za to, że teraz mamy parę historycznych momentów: tysięczną bramkę w lidze, setną w Pucharze Polski. Innymi słowy zapisujemy się w stuletniej historii klubu. Chciałbym więc dołożyć do tego kolejną cegiełkę i w końcu zmienić ten wybitnie niekorzystny bilans. Ze statystyką przyjdzie mu się zmierzyć prawdopodobnie bez kontuzjowanego Tomasza Wacka. Reszta zawodników jest gotowa "na mecz z naprawdę trudnym rywalem". - Górnik, który od dawna jest w kryzysie to taki ranny zwierz, który potrafi kąsać i walczyć do końca - obrazowo opisuje najbliższego rywala Białas.

źródło: Gazeta KrakowskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online