Rozmowa z Arturem Prokopem, kapitanem Górnika

Artur Prokop (fot. drożdzal)» Jak się czuje piłkarz, który strzelił Cracovii gole takiej urody, że mówiła o nich cała Polska?
Artur Prokop: To kapitalne wrażenie. Dla mnie jednak ważniejsze było to, że były to gole dające Górnikowi zwycięstwo. Wcześniejsze trafienie zaliczyłem na Legii, strzelając na 2:3, ale wtedy nie było takiej satysfakcji. A co do urody, to był już jeden ładniejszy gol. Grałem wtedy w Podbeskidziu przeciwko Polkowicom, miałem trochę dalej do bramki. Ale nieskromnie powiem, że jak już strzelam, to zazwyczaj są to rzeczywiście gole efektowne.

» W szatni Górnika po meczu z Cracovią atmosfera była szampańska. Szampan też się znalazł?
- Szampana nie było, ale piwo i owszem. Zafundował je sponsor klubu, Van Pur. Smakowało znakomicie.

» Na meczach Górnika padają rekordy frekwencji. Co takiego stało się w Zabrzu, że kibicuje wam regularnie ponad dziesięć tysięcy ludzi?
- To się zaczęło na finiszu ostatniego sezonu, gdy walczyliśmy o utrzymanie, a zarząd klubu obniżył ceny biletów. Takiej atmosfery i takiego dopingu rzeczywiście mogą nam pozazdrościć inne zespoły. Nie można się więc dziwić, że dajemy z siebie wszystko. Czasem nam coś nie wychodzi, tracimy punkty, ale emocje gwarantujemy zawsze i to na pewno naszym kibicom się podoba.

» Przewrotnie mówiąc, wygląda na to, że gra w piłkę naprawdę sprawia zespołowi Górnika sporo przyjemności.
- Bo tak naprawdę jest. Mamy pełne trybuny, wreszcie wygraliśmy na własnym stadionie i to strzelając pięć goli, więc jak się tu nie cieszyć, przecież o to właśnie w tym wszystkim chodzi!

» Trener Marek Motyka powiedział tuż po meczu, że czeka teraz na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo...
- I już się doczekał, bo przecież w trzeciej kolejce wygraliśmy w Łęcznej (śmiech). Ale poważniej rzecz biorąc, na pewno do Grodziska na kolejny mecz jedziemy z takim nastawieniem, jak zwykle, a więc bojowo i optymistycznie.

» Co się stało z kaczką, którą wierny kibic Górnika, pan Stanisław, wręczył panu jako najlepszemu zawodnikowi meczu?
- Podarowałem ją niepełnosprawnym kibicom, w podzięce za wspaniały doping.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]