Nie chcę gwiazd, bo stroją fochy

W Zabrzu nikt nie ma wątpliwości – Górnik znów będzie wielki. Po niedzielnej euforii, którą spowodowało rozgromienie Cracovii (5:1) mieliśmy poniedziałek i ciąg dalszy świętowania. Wcześniej zespół nie potrafił przez 5 miesięcy wygrać na swoim boisku, więc trudno się dziwić szampańskim nastrojom. 
– Po meczu pojechałem do domu, by nacieszyć się rodziną, natomiast zawodnicy wspólnie z żonami i narzeczonymi byli na bankiecie. Ale to nie koniec świętowania, w poniedziałek kilku piłkarzy zaprosiło kolegów na piwo. Jedni strzelali bramki, inni mieli urodziny, z kolei Dawid Jarka dostał się do kadry U-20. Ale od wtorku zapominamy o zabawie i wracamy do ciężkiej pracy – ostrzega Marek Motyka. Szkoleniowiec zabrzan przespacerował się wczoraj po krakowskim rynku, gdzie zebrał mnóstwo gratulacji. Głównie od kibiców Wisły, którzy nie przepadają za Cracovią. Z kolei znajomi Motyki pytali go, jakim sposobem z niechcianych w innych klubach graczy stworzył bardzo ciekawą drużynę. W Górniku nie ma gwiazd, ale są głodni sukcesów zawodnicy, którzy ciężko harują, by wypromować się w ekstraklasie i później dobrze sprzedać. Oni wiedzą doskonale, jakimi regułami rządzi się piłkarski rynek.
– Nas nie stać na gwiazdy – przypomina Motyka. – Gwiazdy mają muchy w nosie, często stroją fochy. Udało mi się ściągnąć do Zabrza ludzi z całej Polski i oni uwierzyli, że można dobrze grać w piłkę.
W trakcie pomeczowego bankietu piłkarze prowokowali prezesa Eugeniusza Postolskiego, by ufundował specjalną premię za niedzielny wyczyn. – Klubu nie stać na taką premię, ale to nas nie zmartwiło – twierdzi napastnik Arkadiusz Aleksander. – Jest coraz większa stabilizacja finansowa i to tylko cieszy. Zespół ciągle wraca do niedzielnego meczu. Były pełne trybuny, piękna pogoda i znakomity wynik. Może Górnik znów będzie wielki?
Prezes Postolski uważa, że na to potrzeba jeszcze kilku lat. Jeśli nie podwinie mu się noga w wyborach samorządowych i zostanie prezydentem Zabrza, dla Górnika nadejdą ciekawe czasy. – W trakcie bankietu podeszła do mnie żona jednego z graczy i powiedziała, że w klubie wreszcie zaczyna być normalnie. I oby tak było jak najdłużej – cieszy się Postolski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]