Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika

Marek Motyka (fot. drożdżal)» Nie mógł pan wystawić do gry kontuzjowanych napastników Tomasza Moskala i Arkadiusza Aleksandra, a jednak udało się wygrać!
Marek Motyka: - Wiedziałem, że strzelaniem goli będzie ciężko, dlatego dokonałem eksperymentu i zagraliśmy pięcioma zawodnikami w obronie. Podstawą było nie stracić gola. Wszystkim świetnie dyrygował Janek Cios. Dobrze pilnowani byli Ujek i Matusiak. W bocznych sektorach było trochę przecieków, ale w sumie zagraliśmy na zero w tyłach.

» Z prawej strony trochę błędów popełnił Błażej Radler. Część kibiców domagała się zmiany.
- On za wysoko wychodził z linii obrony, dlatego musiałem ciągle Błażejowi zwracać na to uwagę. Nie mogłem go zmienić, bo trzymałem zmiany dla Seweryna i Prokopa, którzy nie byli w pełni zdrowi.

» Choć z przodu był wystawiony tylko Rafał Andraszak, udało się wiele razy zagrozić bramce Łukasza Sapeli.
- Andraszak był bardzo dobrze wspierany przez Seweryna i Łuczywka. Choć zabrakło napastników, faktycznie udało się zagrać ofensywnie. Zresztą cały zespół zostawił zdrowie na boisku i za to się należą chłopakom słowa uznania.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]