Prokop: Czuję się pewnie

Artur Prokop (fot. drożdżal)Po ostatnich meczach, w zespole Górnika pewna jest pozycja Artura Prokopa. Cztery gole, w tym trzy strzelone w zwycięskich dla zabrzan meczach. Prokop po kontuzji Krzysztofa Bukalskiego gra jako ofensywny pomocnik i jak sam mówi, tak dobrze, i pewnie nie czuł się dawno.  - Oczywiście, że każde spotkanie to osobny rozdział, ale czuję się ostatnio bardzo dobrze. Fakt, miałem ostatnio drobny zabieg palca, co gry nie ułatwia, ale dam sobie radę.
Prokop jest starszy od Tomasza Hajty, najbardziej rozpoznawalnego gracza ŁKS. Obaj grali swego czasu w Hutniku Kraków, jednak nigdy razem. - Nie znamy się osobiście. Przyszedłem do Krakowa po Tomku, ale długo pamięć o nim była na Suchych Stawach żywa. Koledzy wspominali, że kiedy zaczynał był surowy technicznie, miał świetny wyrzut piłki z autu i wielką ochotę do pracy. Potem śledziłem jego karierę i przyznam, że robił wrażenie. Daj Boże każdemu, by osiągnął tyle co Hajto - dodaje kapitan zabrzan, który najdłużej na pozycji ofensywnego pomocnika grał właśnie w Hutniku. - I to za kadencji trenera Motyki. On pierwszy mnie tam ustawił i pamiętam, że strzelałem wtedy sporo goli. Potem były jeszcze epizody w Radomsku i na dobre trafiłem na środek obrony - kończy Prokop.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]