Maszyny w ruch

Zielona ArchitekturaWczoraj po raz pierwszy na obiekt Górnika weszła ekipa z firmy Zielona Architektura, która tym samym rozpoczęła modernizację obiektu na Roosevelta. Jednoznacznego terminu zakończenia prac nie ma. W każdym razie na pierwszy mecz w rundzie wiosennej Górnik ma mieć nową, o kilka metrów szerszą i podgrzewaną płytę. 

Za trzy miliony

Cała inwestycja ma kosztować blisko 3 miliony złotych. Pieniądze na ten cel są w budżecie gminy od wielu miesięcy. Z jakością wykonanej pracy nie powinno być problemu, bowiem firma modernizowała już boiska między innymi w Kielcach, Wronkach czy Płocku. Trawa, która wiosną pojawi się na Roosevelta, trafi do Zabrza prawdopodobnie z Holandii. Murawa będzie podgrzana glikolem.
- To oznacza koniec takich problemów jakie mieliśmy w ostatnią sobotę, kiedy zasypał nas śnieg – twierdzi prezes klubu, Eugeniusz Postolski.
– Co stanie się z murawą, na której do soboty grali piłkarze? W planie jest przeniesienie jej na nasz „trociniak”, jedno z boisk, gdzie piłkarze trenowali najczęściej w zimie. Tym samym zyskamy kolejne boisko o bardzo dobrej jakości. Plany są zresztą jeszcze bardziej budujące. Jesteśmy w trakcie zasypywania basenu znajdującego się za budynkiem klubowym. Tam powstaną dwa kolejne boiska – dodaje Postolski. W Górniku wiele spraw nie bardzo odpowiada europejskim, a nawet krajowym standardom, jednak liczba boisk treningowych może wkrótce osiągnąć poziom niespotykany w Polsce. – Jest też plan budowy – za trybuną, na której obecnie siedzą nasi najwierniejsi kibice – boiska ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy etap prac na głównej murawie, polegający na usunięciu części bieżni, zaczął się we wtorek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]