Piłkarze murem

Marek MotykaOpiekun Górnika Marek Motyka twierdzi, że w jego otoczeniu pojawił się ktoś, kto kreuje czarny wizerunek zabrzańskiego szkoleniowca. Zarazem nie chce wskazać żadnej konkretnej osoby, która miałaby kopać pod nim dołki.
– Nie jestem wyznawcą spiskowej teorii dziejów, ale też nie jestem człowiekiem, który cały czas klęczy i prosi o gilotynę. Dobrowolnie nie pójdę na ścięcie – zapiera się Motyka. Górnik przegrał trzy ostatnie ligowe mecze, w których stracił w sumie sześć goli, nie zdobywając żadnego. Druzgocącą porażką skończył się też jego występ w 1/8 Pucharu Polski: przegrał na własnym boisku z Kolporterem Kielce aż 0:5.
– Najgorsze jest to, że nie mam się jak bronić. W piłce pracuję wiele lat i wcześniej nie spotkałem się z takimi potwornymi atakami na moją osobę, jak w Zabrzu. Ale nie pozwolę się poniewierać, moi przeciwnicy mogą być tego pewni.
Motyka jest przekonany, że ani w sztabie szkoleniowym, ani w gronie działaczy nie ma osób, które pójdą za nim w ogień. Natomiast murem za swoim trenerem stoją piłkarze, z którymi ma bardzo dobre kontakty. Oni mogą mu pomóc tylko w jeden sposób – w najbliższych meczach wyjazdowych z Wisłą Płock i Kolporterem muszą wywalczyć 4 punkty. W aktualnej sytuacji może to być jednak misja niewykonalna.
W trakcie swojej pierwszej pracy na Roosevelta Motykę zwolniono, gdyż „Szwajcar” Ryszard Komornicki obiecał ówczesnym szefom klubu worek pieniędzy od tajemniczych inwestorów. Skończyło się na obiecankach. Teraz Motyka słyszy, że działacze chcą zatrudnić byłego trenera Piasta Gliwice, Jacka Zielińskiego, ewentualnie szkolącego młodzież w pobliskim Gwarku Zabrze, Janusza Kowalskiego. Fakty są jednak takie, że do końca jesieni może spać spokojnie. Tylko czy działacze mają do niego zaufanie? – Zaufanie to ja mam, ale do żony. I tylko własnej – próbuje obrócić w żart drażliwy temat wiceprezes Andrzej Cieślik.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]